پتنت جدید اپل، چگونگی استفاده از زوم اپتیکال را در آیفون بعدی نشان می دهد

پتنت جدید اپل، چگونگی استفاده از زوم اپتیکال را در آیفون بعدی نشان می دهد

بنابر پتنت جدید کمپانی اپل، اهالی کوپرتینو در حال توسعه سیستمی شبیه به پریسکوپ برای بهره گیری از زوم اپتیکال در آیفون بعدی خود هستند. با توجه به این پتنت، نور از طریق لنز دوربین دریافت می شود و سپس به کمک یک آینه به سمت لنز دوم که روی سنسور تصویر متمرکز است فرستاده می شود. سپس با حرکت لنز دوم به سمت بالا یا پایین، حتی به مقدار بسیار ناچیز یک دهم میلی متر، امکان تولید افکت تله تصویر و زوم اپتیکال فراهم می آید.

در بخش از توضیحات پتنت اپل آمده که کاربر می تواند به دلخواه خود، از این سیستم پریسکوپ-مانند بهره ببرد و یا از دوربین استاندارد با زاویه باز برای عکس برداری یا فیلم برداری استفاده کند. در حال حاضر چند ماهی است که شایعاتی مبنی بر توسعه ورژنی دوربین-محور از آیفون ۷ پلاس به گوش می رسد که ظاهرا قیمتی به مراتب بالاتر از آیفون های معمولی خواهد داشت.

apples-telephoto-optical-zoom-patent-iphone-7-pro

در عوض، گفته می شود که مدل های دیگر آیفون ۷ به دوربینی دوگانه مجهز خواهند بود که مشابه آن را در موبایل هایی چون LG G5 و یا هوآوی P9 دیده ایم. در این صورت می توان از زوم اپتیکال برای یکی از دوربین ها استفاده کرد تا قابلیت های تصویربرداری آن به بهترین شکل ممکن در بیاید.

این خبر صرفا براساس حدس و گمان نیست و چندی پیش برخی از تحلیلگران نامی اپل، شایعات اخیر مربوط به دوربین آیفون بعدی را تایید نمودند. برای مثال تحلیلگر KGI Securities حدود یک ماه پیش در گزارشی گفت که اپل در حال ساخت دو موبایل ۵.۵ اینچی است که یکی از آن ها از دوربینی دوگانه و دیگری از ماژول سنتی تک لنزی استفاده می کند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato