ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

نیروی هوایی ایالات متحده رکورد سرعت شناورهای مغناطیسی را شکست

تست اسکادران شماره 846 نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا یک رکورد شکنی اساسی به همراه داشته است. دو سال پیش، این واحد از ارتش آمریکا موفق شد تا سرعت 510 مایل بر ساعت را برای شناورهای ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۴

تست اسکادران شماره 846 نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا یک رکورد شکنی اساسی به همراه داشته است. دو سال پیش، این واحد از ارتش آمریکا موفق شد تا سرعت 510 مایل بر ساعت را برای شناورهای مغناطیسی به ثبت برساند و رکوردشکنی کند.

مدتی گذشت و همین چند هفته پیش در تاریخ 2 مارس، یک بار دیگر این رقم جا به جا شد. راکتی معلق به وزن 2 هزار پوند، یک ماه و نیم پیش در پایگاه هولومن نیروی هوایی واقع در نیو مکزیکو با سرعت 513 مایل بر ساعت حرکت کرد و اندکی این رکورد را بهبود بخشید.

اما فقط دو روز بعد بود که در هشتصد و چهل و ششمین آزمایش، این رقم به 633 مایل بر ساعت رسید. موشک معلق فلزی توانست در عرض 2 ثانیه، طولی برابر با 7 زمین فوتبال را طی کند.

برای اینکه آهنرباها به درستی کار کنند، مهندسین ابتدا می بایست آن ها را به وسیله هلیوم مایع، تا 4 درجه کلوین (یا 4 درجه گرم تر از سردترین حالت ممکن برای هر ماده ای) سرد می کردند. سرمای بالا سبب این پرواز نرم و سریع شده است. با این حال، هدف این تیم، رسیدن به سرعت 7672 مایل بر ساعت یا 10 ماخ است.

در ادامه می توانید ویدیوی این اتفاق را تماشا کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • رضا
    رضا | ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

    این که چیزی نیست . ما میتونم با تکنولوژی خرافی خودمون با سرعت ما فوق نور طی العرض کنیم .

  • آریا
    آریا | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

    اوووف?

مطالب پیشنهادی