معرفی بازی Psebay؛ به چشمان خود استراحت دهید

معرفی بازی Psebay؛ به چشمان خود استراحت دهید

Eugeny Butako با خلق Psebay، تعریف جالبی از واژه پارادوکس را در بازی های ویدیویی ارائه نموده. شاید در نگاه اول محیط های Psebay چشم ها را ارضا کرده و انسان را به آرامش برسانند، اما چند ثانیه پس از شروع بازی ناگهان سختی آن ذهن را مخدوش می کند؛ لحظه ای که معلوم نیست فرد چه احساسی نسبت به اثر دارد.

Psebay ماجراجویی یک موتور سوار را به تصویر کشیده و دستان شما باید در این راه به او کمک کنند. همان طور که بالاتر اشاره ای غیر مستقیم کردیم، اولین نکته ای که پس از اتمسفرگیرای بازی به چشم می آید کنترل سخت آن است که به واسطه طراحی بی نقص مراحل و چالش های آن تجربه ای بس دلنشین را به وجود آورده.

هنگام تجربه بازی، اصلا مانعی را اضافی احساس نکرده و پس از مدتی به اطمینان می رسید که پشت تک تک آنان تفکری بوده. بنابراین برای عبور از آنان باید سرعت و جهت گیری مناسب را چاشنی کار خود کنید. البته فارغ از مراحل چالش برانگیز، نکته ای که در سختی بازی نقش مهمی را ایفا می کند کنترل آن است.

شاید Psebay به عنوان یک اثر آرکید شناخته شود، ولی عناصر شبیه سازی به خوبی لا به لای المان های گیم پلی جا خوش کرده اند. وقتی هم از سبک شبیه سازی ریسینگ صحبتی به میان می آید، طبیعتا «کنترل سخت وسیله نقلیه» از اولین چیزهایی خواهد بود که به ذهن فرد می رسد.

psebay-mobile-game-1

برای کنترل موتور سوار چهار دکمه بازی در اختیارتان قرار می دهد؛ سرعت، ترمز، جهت سمت چپ و جهت سمت راست. معمولا در این گونه عناوین بازیساز برای راحتی بیشتر قابلیت شخصی سازی کنترل را در اختیار کاربران قرار می دهد اما در Psebay از این خبرها نیست و فقط می توانید جای دکمه ها را تغییر دهید که به خودی خود سختی بازی را بیش از پیش افزایش می دهد.

از دیدگاه بخش گرافیک و طراحی، Eugeny Butako با Psebay تابلوی نقاشی را کشیده که بازیکن در هر مرحله بیشتر به معقوله زیبایی شناختی آن پی می برد. طراحی هنری محیط به قدری بی نظیر است که کلماتی مانند عالی، فوق العاده یا شگفت انگیز ارزش کار را پایین می آوردند.

علاوه بر این، اتمسفر و رنگ بندی مرده بازی از همان ابتدا بازیکن را غرق خود می کند. حتی در محیط های روشن هم سازنده از رنگ های تیره استفاده کرده تا اثری یک دست و گیراتر به بازار شلوغ بازی های موبایل عرضه کند.

البته لذت واقعی از محیط را زمانی خواهید برد که بازی را تجربه کنید. چون ترکیب آن با پس زمینه پویا و صداگذاری کاملا متناسب با فضا، طعمی عجیب را به خوردتان می دهد. این بار صحبت هایمان را جمع بندی نمی کنیم و در یک جمله حرف هایمان را به پایان می رسانیم: با تجربه Psebay به چشمانتان استراحت دهید.

psebay-1
با کسب ستاره در هر مرحله می توانید، می توانید موتور خود را تقویت کرده یا توانایی های شخصیت اصلی را بهبود بخشید.

 

psebay-2
در بازی بخشی به نام Level Editor وجود دارد که در آن قابلیت ساخت مراحل مورد علاقه خود را دارید.

 

psebay
در برخی قسمت ها، جاذبه زمین نیز وارد ماجرا شده و با تغییر مسیر، چالش های جدیدی را برای بازیکن به ارمغان می آورد.

 

Psebay
  • Psebay
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Eugeny Butakov
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۴۸.۷ / ۳۲.۱ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی
کافه‌بازار

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato