ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دیپ مایند از این پس به جای Torch از پلتفرم اختصاصی گوگل به نام TensorFlow استفاده خواهد کرد

واحد پژوهش هوش مصنوعی گوگل موسوم به DeepMind امروز اعلام کرد که برای تمامی تحقیقات آتی خود از TensorFlow بهره می گیرد؛ نوعی  کتابخانه یادگیری ماشینی که سال پیش به صورت اپن سورس درآمد و ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰

واحد پژوهش هوش مصنوعی گوگل موسوم به DeepMind امروز اعلام کرد که برای تمامی تحقیقات آتی خود از TensorFlow بهره می گیرد؛ نوعی  کتابخانه یادگیری ماشینی که سال پیش به صورت اپن سورس درآمد و جای فریم ورک قدیمی تر Torch را گرفت.

این تغییر رویه حکایت از آن دارد که برخی نوابغ غول جستجو به قابلیت های نرم افزار متن باز آن ایمان آورده اند و امکانات TensorFlow برای انجام پروژه های تحقیقاتی شان کافی ارزیابی شده است.

Koray Kavukcuoglu یکی از محققان دیپ مایند و از مشارکت کنندگان در هسته تورچ طی مطلبی اینطور نوشت: باور داریم که تکنولوژی جدید ما را در رسیدن به اهداف تحقیقاتی بلند پروازانه مان یاری خواهد داد و به لطف آن فعالیت هایمان سرعت و مقیاس بزرگ تری پیدا می کند.

با در نظر داشتن توانمندی های بالای دیپ مایند می توان وعده های این محقق در مورد آینده را فوق العاده خواند. اگر خاطرتان باشد ربات هوش مصنوعی این گروه با نام آلفاگو همین امسال توانست لی سدال قهرمان بازی تخته چینی به نام Go را شکست دهد.

ساندار پیچای مدیرعامل گوگل نیز روز گذشته با ارسال نامه ای برای سهامداران آلفابت با آنها در مورد مزایای هوش مصنوعی گفت و اظهار نمود: ما بهترین ابزارها و تیم هوش مصنوعی را گرد هم آورده ایم و به لطف آنها و همچنین دستاوردهای اخیرمان خواهیم توانست که حتی به موفقیت های بیشتری هم دست پیدا کنیم.

لازم است اضافه نماییم که فریم ورک های یادگیری عمیق و متن باز دیگری هم برای انتخاب وجود دارند اما منطقی ترین تصمیم برای تیم دیپ مایند این است که به تدریج خود را با ابزارهای داخلی گوگل وفق دهد.

Kavukcuoglu در ادامه اینطور آورده: این تغییر فصل تازه ای را پیش روی ما خواهد گشود و من از اینکه دیپ مایند مشارکتی جدی در یک پلتفرم متن باز دیگر داشته است هیجان زده هستم و امیدوارم همه بتوانند از آن استفاده نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی