ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

فرود زیبای راکت «نیو شپرد» بلو اوریجین روی زمین از زاویه ای دیگر [تماشا کنید]

شرکت خصوصی بلو اوریجین اخیرا ویدئوی تازه ای را منتشر کرده که نمایی کاملا متفاوت را از مسیر بازگشت راکت نیو شپرد آن به زمین در اختیارمان قرار می دهد. این ویدئو با استفاده از ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۰

شرکت خصوصی بلو اوریجین اخیرا ویدئوی تازه ای را منتشر کرده که نمایی کاملا متفاوت را از مسیر بازگشت راکت نیو شپرد آن به زمین در اختیارمان قرار می دهد. این ویدئو با استفاده از دوربینی تهیه شده که در جریان پرواز آزمایشی دوم آوریل راکت یاد شده روی راس آن نصب گردید و همزمان با ورود راکت به جو زمین مناظر مختلفی را به تصویر می کشد.

این تصاویر نخستین بار در جریان سمپوزیم سالانه فضایی در ماه آوریل به نمایش درآمد اما حالا شرکت بلو اوریجین آن را روی یوتوب بارگذاری کرده است. لازم به توضیح است، نیوشپرد که در تصاویر می بینید یک راکت چند بار مصرف است که برای پرتاب کپسول حاوی سرنشین به ارتفاع 100 کیلومتری از سطح زمین طراحی شده است.

بعد از رسیدن به ارتفاع یاد شده، کپسول از راکت جدا می شود و مسافران درون آن برای مدت چند دقیقه می توانند بی وزنی را تجربه نمایند و سپس، هم راکت و هم کپسول به زمین باز می گردند. در این مرحله، چترهای فرود تعبیه شده روی بدنه کپسول فرایند نشستن آن روی زمین را ساده تر می کنند اما باقی راکت فرایندی را انجام می دهد که از آن تحت عنوان فرود رانشی یاد شده: به این ترتیب که موتورهای آن مجددا روشن می شوند و پایه های فرودش باز می گردند و در نتیجه راکت می توان فرودی نرم داشته باشد.

تا به امروز، بلو اوریجین موفق شده سه مرتبه یک فروند راکت نیو شپرد را با موفقیت به فضا پرتاب کرده و روی زمین فرود بیاورد. این شرکت اعلام داشته قصد دارد تا سال 2017 میلادی پروازهای آزمایشی اش را برای ارسال انسان به فضا آغاز نماید و سفرهای توریستی اش نیز از سال 2018 آغاز خواهند شد.

"" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true">
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی