همه چیز درباره آیفون 13
پهپاد شیائومی فردا با برچسب قیمت ۶۰۰ دلاری از راه می رسد

پهپاد شیائومی فردا با برچسب قیمت ۶۰۰ دلاری از راه می رسد

شعار شیائومی از ابتدای کار، ارائه محصولات با کیفیت با قیمت پایین بوده و حالا، این استارتاپ چینی تصمیم دارد از اولین پهپاد خود پرده بردارد.

بلومبرگ نیز در این میان گزارش می دهد که Mi Drone با قابلیت ثبت ویدیوهای ۴K، قیمتی معادل ۴۰۰۰ یوان یا ۶۱۰ دلار خواهد داشت. در حال حاضر، شرکت DJI بزرگترین فروشنده پهپاد در جهان به شمار می رود. «فانتوم ۳»، ساخته ی همین شرکت که توانایی ضبط ویدیوی ۴K را دارد، با قیمتی معادل ۷۹۹ دلار به فروش می رسد که در این میان محصول مشابه از شیائومی، ۲۵ درصد ارزان تر خواهد بود.

در حال حاضر سازندگان زیادی پهپادهای خود را به بازار فرستاده اند و برخی دیگر نظیر «گوپرو»، قرار است محصول خودشان را در آینده معرفی کنند و همین حالا، شاهد رقابتی گسترده در این حوزه هستیم. سوال اینجاست که آیا کاهش قیمت ۲۵ درصدی در خصوص ارائه پهپاد نسبت به یکی از نامدارترین برندهای این حوزه، می تواند موجب گردد تا کاربران به خرید محصول چینی ها روی آورند؟ یکی از دلایل موفقیت گسترده شیائومی در بازار موبایل، توسعه اسمارت فون هایی بود که هم کیفیت و سخت افزار بالایی داشتند و هم قیمت آنها در برابر همتایان نامدارترشان، به نصف می رسید اما این سناریو در خصوص پهپاد شرکت مذکور صادق نیست.

پیش از این در مقاله ای که ساز و کار تجارت شیائومی را توضیح می داد، عنوان کردیم که این شرکت در استارتاپ های کوچک چینی سرمایه گذاری کرده و محصولات آنها را با برند Mi در فروشگاه خودش به فروش می رساند. حال بلومبرگ گزارش می دهد که این پهپاد نیز از سوی شرکت چینی FIMI Technology توسعه یافته و به نام شیائومی فروخته می شود و در این میان برند چینی، کیفیت آن را تایید می کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato