همه چیز درباره آیفون 13
دزدی از اپل استور با تقلید لباس کارکنان این فروشگاه

دزدی از اپل استور با تقلید لباس کارکنان این فروشگاه

برخی معتقدند که کافیست یک تخته شاسی در دست بگیرید و کمی از خود راضی به نظر برسید تا بتوانید به هر مکانی وارد شوید. به نظر می رسد دزدان نیویورکی نیز با الهام از همین ایده توانسته اند معادل چندین هزار دلار آیفون را از اپل استورهای این شهر به سرقت ببرند.

این دزدان باهوش لباس هایی مشابه کارمندان و فروشندگان این فروشگاه ها به تن کرده اند و به راحتی خود را به انبار پشتی اپل استور منطقه Upper West Side نیویورک رسانده و تعداد ۶۷ دستگاه آیفون را به سرقت برده اند. ارزش تقریبی این موبایل های دزدیده شده حدود ۵۰ هزار دلار بوده است. دو نفر نیز توانسته اند با همین ترفند ۱۹ دستگاه آیفون به ارزش ۱۶ هزار دلار را از اپل استور منطقه منهتن خارج نمایند. این دو نفر این تعداد آیفون را در زیر لباس خود مخفی کرده بودند.

وبسایت گیزمودو معتقد است که تقصیر اصلی به گردن نوع طراحی لباس کارکنان اپل استور است. در گذشته فروشندگان این فروشگاه موظف بودند که بعد از عرضه هر محصول جدید، لباس های متفاوتی را به تن کنند، اما از سال قبل مقرر شد که همه آنها در تمام طول سال تی شرت هایی آبی رنگ با لوگوی کوچک اپل بر روی سینه و یک شلوار جین رنگ تیره به تن داشته باشند. واضح است که تقلید چنین لباسی بی نهایت آسان خواهد بود.

فروشگاه های بزرگ اپل به دلیل داشتن کارمندان متعدد و مشتریان فراوان هنوز در معرض خطر چنین دزدی هایی قرار دارند و به نظر می رسد شرکت اهل کوپرتینو می بایست تمهیدات امنیتی تازه ای را برای انبار فروشگاه هایش در نظر بگیرد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato