راه اندازی سامانه اطلاع‌ رسانی وضعیت پوشش شبکه اینترنت همراه برای مشترکان ایرانسل

راه اندازی سامانه اطلاع‌ رسانی وضعیت پوشش شبکه اینترنت همراه برای مشترکان ایرانسل

اطلاع از میزان پوشش شبکه ی اینترنت مناطق مختلف، همیشه دغدغه ی بسیاری از کاربران اینترنت شبکه ی تلفن همراه بوده است. اپراتور دوم تلفن همراه کشورمان نیز در هیمن راستا خبر از راه اندازی سامانه ی تازه ای به همین منظور داده است. مشترکین ایرانسل قادر خواهند بود با استفاده از این سامانه، از وضعیت پوشش شبکه ی دیتای این اپراتور در مناطق مختلف آگاهی بیابند.

بیانیه ی خبری ایرانسل در خصوص این سامانه در ادامه آمده است که می توانید آن را از نظر بگذرانید:

«به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این اپراتور سامانه ی ویژه‌ ای برای بررسی آسان و سریع وضعیت پوشش شبکه ی اینترنت همراه (نسل ۲، نسل ۳ و نسل ۴) هر منطقه توسط مشترکان خود راه‌ اندازی کرده است. بر این اساس، مشترکان ایرانسل می‌ توانند با شماره‌ گیری کد دستوری #۲۰* (ستاره ۲۰ مربع) از وضعیت خدمات دیتای همراه در محل خود مطلع شوند.

ایرانسل پس از اخذ پروانه ی رسمی ارتقای شبکه به نسل‌ های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه، شبکه ی نسل چهارم (۴G/LTE) را به عنوان آخرین نسل فناوری ارتباط حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران، در آبان ماه سال ۹۳ در مشهد مقدس راه‌ اندازی کرد. هم اکنون و پس از گذشت ۲۰ ماه، ۲۳۶ شهر، دهستان و جاده تحت پوشش شبکه ی نسل چهارم (۴G/LTE) ایرانسل قرار دارند. این عدد برای مناطق تحت پوشش نسل سوم (۳G) به ۱۰۱۵ می‌ رسد.

با استفاده از شبکه ی نسل چهارم ایرانسل، مشترکان تلفن همراه و کاربران خدمات باندپهن همراه می‌ توانند اینترنتی با کیفیت جهانی را تجربه کنند و با استفاده از سیم‌ کارت‌ های نسل جدید یوسیم (Usim)، خدمات نسل چهارم را جایگزین سایر روش‌ های دسترسی به اینترنت کنند. نسل چهارم یا فورجی، تمام قابلیت‌ های مدرن ترین موبایل های موجود در بازار را پشتیبانی می‌ کند و با استفاده از این خدمات امکان دریافت و مشاهده ی فایل‌ های ویدئویی با کیفیت HD، انجام بازی آنلاین و بدون تأخیر زمانی، استفاده ی همزمان برای چند کاربر بدون کاهش کیفیت خدمات، استفاده از برنامه‌ های کاربردی (اپلیکیشن) و محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت فوق‌ العاده فراهم شده است.

همچنین به منظور دسترسی گسترده‌ تر به خدمات LTE، مودم‌ های باندپهن همراه ایرانسل با قابلیت پشتیبانی از فناوری‌ های GPRS، EDGE، ۳G و ۴G همزمان با راه‌ اندازی شبکه ی نسل چهارم ایرانسل به بازار عرضه شد. این مودم‌ ها با هزینه ی بسیار کمتر، امکان دسترسی به تمامی قابلیت‌ های نسل چهارم ایرانسل را برای کاربران مختلف فراهم می‌ کنند».

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato