ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ساخت مرکز رسیدگی به فلج اطفال در افغانستان با کمک بنیاد بیل و ملیندا گیتس

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده است با مشارکت بنیاد خیریه ی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، کار ساخت یک مرکز عملیات اضطراری برای ریشه‌ کنی بیماری فلج اطفال در شهر کابل آغاز شده است. افغانستان یکی ...

پیام ادیب
نوشته شده توسط پیام ادیب | ۲۸ تیر ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۵

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده است با مشارکت بنیاد خیریه ی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، کار ساخت یک مرکز عملیات اضطراری برای ریشه‌ کنی بیماری فلج اطفال در شهر کابل آغاز شده است.

افغانستان یکی از دو کشور جهان است که این بیماری هنوز در آنها ریشه‌ کن نشده است. «فیروزالدین فیروز» وزیر بهداشت افغانستان به خبرنگاران گفته است مبارزه با این بیماری اولویت دولت این کشور است و مرکز عملیات اضطراری در راستای پیشرفت در این زمینه ایجاد شده است.

وزیر بهداشت افغانستان تأکید کرده است که ابتلا به این بیماری در این کشور هم به لحاظ شمار موارد ابتلا و هم به لحاظ جغرافیایی محدود شده است. در سال‌ های اخیر تلاش‌ ها برای ریشه‌ کنی بیماری فلج اطفال در افغانستان شدت یافته و علاوه بر راه اندازی کمپین سراسری، چند کمپین محلی هم به راه انداخته می‌ شود و در مراکز واکسیناسیون، واکسن این بیماری همیشه در دسترس است.

گفتگوهای مقامات افغانستان با بنیاد گیتس که در زمینه ی ریشه کن کردن فلج اطفال فعالیت های چشمگیری داشته سال هاست که در جریان بوده و اکنون به نظر می رسد این مذاکرات به ثمر نشسته است. این مرکز جدید در کنار بیمارستان کودکان در کابل ساخته می‌ شود و در آینده به منظور پاسخگویی فوری به سایر موارد هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی