ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیانوژن 20 درصد از نیروهای خود را اخراج کرد

ظاهراً تیری که کمپانی Cyanogen به سمت گوگل نشانه رفته بود، کمانه کرده و به سمت خودش برگشته است. در گزارشی که برای اولین بار توسط Android Police منتشر شد، شرکت سیانوژن پس از تحولات ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۲ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰

ظاهراً تیری که کمپانی Cyanogen به سمت گوگل نشانه رفته بود، کمانه کرده و به سمت خودش برگشته است. در گزارشی که برای اولین بار توسط Android Police منتشر شد، شرکت سیانوژن پس از تحولات مدیریتی، 30 کارمند خود را اخراج کرده. اکثر افرادی که در این روند از کار برکنار شدند، در بخش سیستم عامل کمپانی فوق مشغول به فعالیت بودند و طبیعتاً با این وضعیت، آینده پلتفرم محبوب یاد شده که نسخه سفارشی سازی شده از اندروید را به کاربرانش ارائه می دهد، به مخاطره افتاده است.

به گزارش این منبع خبری، پایه گذار کمپانی فوق یعنی «استیو کاندیک» شخصاً روند تعدیل نیرو را هدایت کرده و جلسات ویژه ای را برای افراد اخراج شده برنامه ریزی و برگزار می نماید. در گزارش منتشر شده آمده: «تمام کسانی که امروز صبح به دفتر شرکت سیانوژن در سیاتل دعوت شده بودند، شغل خود را از دست دادند».

با این حساب، آینده نامعلومی برای Cyanogen OS انتظار می رود، و بسیاری از کارشناسان توقف آن را محتمل می دانند، زیرا همانطور که گفته شد 30 نفر نیروی اخراج شده عمدتاً در بخش سیستم عامل فعالیت می کردند. در حال حاضر شرکت سیانوژن (که بازوی سودآور کمپانی اصلی محسوب می شود) تمرکز خود را به اپلیکیشن ها معطوف کرده، و به نظر می رسد تعدیل نیرو در جهت کسب درآمد بیشتر از پلتفرم Cyanogen MODs app صورت گرفته باشد که به تازگی توسط این کمپانی معرفی شده.

به گزارش Re/Code توجه ویژه به اَپ مذکور پس از انتساب مدیر عملیاتی جدید این شرکت یعنی Lior Tal ایجاد شده، که به تازگی از فیسبوک جدا شده و به سیانوژن پیوسته. همان طور که می دانید چندین مدیر اجرایی رده بالا به تازگی Cyanogen Inc را ترک کرده اند، و در میان آنها نام مدیر محصول باسابقه شرکت مورد بحث یعنی Dave Herman نیز دیده می شود.

با توجه به موارد پیش آمده، ظاهراً مدیرعامل کنونی سیانوژن یعنی Kirk McMaster از این به بعد نقش اصلی را برنامه ریزی های آتی شرکت یاد شده بر عهده خواهد داشت. همچنین انتظار می رود با توجه به کمبود کارکنان رسمی کمپانی مورد بحث، وظیفه توسعه CyanogenMod (رام سفارشی اندروید) بر عهده جامعه کاربران و توسعه دهندگان این محصول قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • مهدیار
    مهدیار | ۴ مرداد ۱۳۹۵

    یادتونه یه دوره خیلی برای گوگل شاخ شده بود، این هم نتیجه اش

مطالب پیشنهادی