ورایزن با پرداخت ۴.۸۳ میلیارد دلار به استقلال یاهو پایان می دهد

ورایزن با پرداخت ۴.۸۳ میلیارد دلار به استقلال یاهو پایان می دهد

خبر خریداری شدن یاهو توسط ورایزن بالاخره به صورت رسمی اعلام شد. ورایزن با استفاده از یاهو می تواند سهم خود در کسب تبلیغات دیجیتالی را در ایالات متحده به ۴.۵ درصد افزایش دهد و با فاصله ای زیاد، پشت سر گوگل (با ۳۶ درصد) و سپس فیسبوک (با ۱۷ درصد) در مقام سوم قرار گیرد.

در این بین، یاهو سهامی که از شرکت چینی علی بابا در دست دارد را به ورایزن نفروخته و قیمت ۴.۸۳ میلیارد دلاری، صرفاً برای هسته اصلی تجارت این شرکت به همراه برخی از املاک فیزیکی آن است. این هسته اصلی دربرگیرنده‌ی مواردی نظیر برند یاهو، ایمیل، Fantasy Sports، موتور جستجو، Flickr و همچنین تکنولوژی مرتبط با پلتفرم تبلیغاتی است.

در حال حاضر بیان می شود که ارزش سهامی که یاهو از علی بابا در اختیار دارد به بیش از ۴۰ میلیارد دلار می رسد.

ورایزن در بیانیه ای که دقایقی قبل ارائه داد، عنوان کرد که قصد دارد یاهو و AOL را با هم ترکیب کند. سال پیش ورایزن، مجموعه AOL را با قیمت ۴.۴ میلیارد دلار خریده بود.

she-started-at-yahoo

در این میان کاشف به عمل آمده که خانم ماریسا میر، قرار است پس از انتقال وجه از سوی ورایزن، جهت خدماتی که برای یاهو انجام داده، مبلغی معادل ۵۴.۹ میلیون دلار پاداش دریافت کند. پس از این هم مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظار وی خواهد بود. هر چند که منابع مختلف گمانه زنی می کنند که بعد از این داد و ستد، میر دیگر جایی در یاهو نخواهد داشت.

وی در سال ۲۰۱۲ با کسب عنوان مدیر عامل به یاهو پیوست تا بتواند شرایط این شرکت را برای دوره ای که موبایل در آن حرف اول را می زد، بهینه کند اما مانند مدیر عامل های قبلی، ناتوان بود.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato