ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

معرفی بازی گشت پلیس؛ پیش به سوی عدالت

اگر از کودکان بپرسند که دوست دارید چه شغلی داشته باشید، انتخاب خیلی ها پلیس است. خود ما هم این گونه بودیم و هنوز شعری که برای پلیس ها می خواندند را به یاد داریم. ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۱ مهر ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۰

اگر از کودکان بپرسند که دوست دارید چه شغلی داشته باشید، انتخاب خیلی ها پلیس است. خود ما هم این گونه بودیم و هنوز شعری که برای پلیس ها می خواندند را به یاد داریم. تاکنون فکر کرده اید چرا بعضی از بچه ها به این کار علاقه مند هستند؟ هیجان اغراق شده فیلم ها، اتوموبیل هایی که پلیس ها دارند یا هر مسئله دیگری؛ هر چیزی که هست می دانیم امنیت بدون آن ها معنی نخواهد داشت.

استودیو بازیسازی هنر نور و حرکت با همکاری ناجا تصمیم گرفته تا بخش کوچکی از زحمت های این قشر جامعه را با یک بازی های ویدیویی به تصویر بکشد. عنوان «گشت پلیس» نشان می دهد که با وجود تمام سختی ها، پلیس ها همیشه سعی می کنند تا ماموریت های خود را به درستی به پایان برسانند. جدا از این که خود بازی هم با المان های مثبت خود می تواند بازیکن ها سرگرم نماید. با ما و معرفی امروز همراه باشید تا با «گشت پلیس» آشنا شوید.

گشت پلیس - اندروید
دیالوگ هایی که هنگام انجام ماموریت ها می شونوید توانسته اند به پویایی بیشتری دنیای گشت پلیس کمک کنند.

آرش همیشه دوست داشت تا به نیروی انتظامی بپیوندد. پس از تلاش های فراوان، او سرانجام به آروزیش رسیده و اکنون باید با انجام ماموریت های گوناگون پیشرفت نماید. اینجاست که بازیکن نقش خود را پیدا می کند؛ باید به همراه آرش و موتورش امنیت را دوباره به تهران بازگردانید. استودیو سازنده برای جذابیت بیشتر عنوان خود دو قسمت متفاوت ساخته تا بازیکن ها با هرکدام که خواستند سرگرم شوند.

یکی از آن ها را می توانیم بخش «مرحله ای و آزاد» بنامیم. اینجا آرش باید با موتور خود به گشت زنی ادامه داده و پس از دریافت ماموریت، خود را به هدف برساند. از یاد نبرید که زمان اتمام هر مرحله محدود خواهد بود. بنابراین نه تنها مجبورید با سرعت بروید، باید مراقب ماشین ها هم باشید تا تصادف نکنید. تفاوت بخش مرحله و آزاد هم این است که با یکی از آن ها ماموریت انجام داده و با دیگری آزادانه گشت زنی خواهید کرد.

گشت پلیس
می توانید موتورهای گوناگونی بخرید. همچنین هنگام گشت زنی آزاد قابلیت یافتن گنج هایی پنهان را خواهید داشت.

بخش دوم به سرگرمی های جانبی اختصاص دارد. اینجا چندین بازی جالب وجود داشته و هر کدام را که خواستید می توانید انجام دهید. همان طور که پیشتر گفتیم این دو قسمت می توانند جذابیت «گشت پلیس» را افزایش داده و آن را از تکرار دور کنند، اما چندین المان منفی موجب شده تا ساخته استودیو هنر نور و حرکت به جایگاه واقعی خود نرسد. یکی از آن ها به مکانیزم های کنترل باز می گردد.

اول از همه این که رابط کاربری شلوغ بوده و بیشتر صفحه را به خود اختصاص داده است. طبیعتا این گونه بازیکن جذابیت کافی از گرافیک و محیط را نمی برد. همچنین مشکلات کنترل به بازی های جانبی هم راه یافته و اگر به بخش تیراندازی بروید، می بینید که هنگام کلیک روی دکمه شلیک، باید چند ثانیه صبر کنید تا تیر رها شود. ساده تر بگوییم، بین لمس اسمارت فون و شلیک تیر تاخیرهایی میبینیم.

گشت پلیس - بازی موبایل
گشت پلیس تنها یک بازی نیست. بعضی نکته های ایمنی هم هنگام تجربه این عنوان بازگو خواهند شد.

تنها واژه ای که می توانیم برای گرافیک به کار ببریم «مناسب» است. شاید بعضا شاهد آبجکت های تکراری یا کیفیت پایین باشیم اما همین که استودیو برای بازسازی تهران زحمت زیادی کشیده و سعی نموده محیط شبیه سازی شده را به ارمغان بیاورید خود قابل تقدیر است. با این وجود اگر سازنده تنها از یک فیلتر رنگی استفاده نمی کرد و بازی هم منطقه هایی متفاوتی داشت، پروژه نهایی بهتر می شد.

خوشبختانه با همکاری ناجا، استودیو سازنده بودجه کافی برای بخش های صداگذاری داشته است. صداپیشگان بازی همگی از پیشکسوتان صنعت دوبله هستند که همین مسئله توانسته تا جذابیت «گشت پلیس» را افزایش دهد. همچنین وجود کات سین های سینمایی هم به افزایش هیجان این عنوان کمک شایانی کرده است. برای سخن پایانی باید بگوییم «گشت پلیس» شاید مشکلاتی داشته باشد اما با المان های مثبتش می تواند تا روزها مخاطب را سرگرم خودش کند.

گشت پلیس

گشت پلیس

سازنده: استودیو هنر نور و حرکت قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای دسته بندی:
سیستم عامل: اندروید حجم: 75.1 مگابایت زبان:
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • majid310
    majid310 | ۳ مهر ۱۳۹۵

    اگه تو بازی عدالتو ببینیم

مطالب پیشنهادی