وداع زودهنگام مایکروسافت؛ امسال خبری از مچ بند Band 3 نخواهد بود

وداع زودهنگام مایکروسافت؛ امسال خبری از مچ بند Band 3 نخواهد بود

مایکروسافت دو مرتبه تلاش کرد تا نقشی در بازار مچ بندهای پایش سلامتی ایفا کند، اما دیگر قصد ندارد به این روند ادامه دهد. مدل Band 2 به طور کامل از فروشگاه های آنلاین شرکت فوق حذف شده، که نشان می دهد تولید آن متوقف گشته.

این محصول در فروشگاه های Best Buy نیز موجود نیست، اگرچه آمازون هنوز تعداد اندک باقی مانده از این مچ بند در انبارهایش را به فروش می رساند. به گزارش ZDNet کمپانی مورد بحث هیچ برنامه ای برای تولید و عرضه مدل Band 3 ندارد.

همچنین اخیراً تیم توسعه این سری گجت ها به طور کامل منحل شده و در نتیجه برنامه آتی ردموندی ها برای حضور در این بخش از بازار در هاله ای از ابهام فرو رفته.

جالب اینکه در بیانیه اخیر مایکروسافت آمده آنها «کاملاً به پشتیبانی از مشتریان و توسعه فضای ابزارهای پوشیدنی متعهد هستند»، و علاوه بر آن به فروش Band 2 نیز ادامه خواهند داد. اما ظاهراً این قضیه صحت ندارد، یا شاید منظور کمپانی مذکور از گجت های پوشیدنی صرفاً هولولنز بوده.

microsoft-band--(3)

کیت توسعه نرم افزاری Band که امکان ساخت و عرضه اپلیکیشن برای ابزار مورد بحث را فراهم می ساخت نیز از وب سایت مایکروسافت حذف شده، ضمن اینکه چندی پیش اپلیکیشن پایش سلامت شرکت مذکور برای تلفن همراه نیز به Microsoft Band تغییر نام یافت، و هنوز در دسترس کاربران قرار دارد.

گفتنی است در پاییز سال 2014 که برای اولین بار Band مایکروسافت را دیدیم، از آن به عنوان پیشرفته ترین گجت سلامتی و ورزشی موجود در بازار یاد شد. اما نقطه ضعف اصلی آن از نظر کارشناسان، طراحی نامناسب و آزاردهنده اش بود که هیچگاه اصلاح نشد.

سپس در سال 2015 نسل دوم این ابزارها عرضه شد که همچنان نقایص و مشکلات مدل اولیه را به همراه داشت. حال اهالی ردموند به ناچار قصد دارند به طور کامل پایشان را از بازار گجت های سلامتی بیرون بکشند، و میدان را به رقبایی همچون فیت بیت، سامسونگ، گارمین، میس فیت و غیره واگذار نمایند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato