ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چین ماموریت فضایی شنژو 11 را دوشنبه آغاز می کند [به روز رسانی: با موفقیت اجرا شد]

کشور چین که در حال حاضر به یکی از قدرت های مطرح ماموریت ها و عملیات فضایی تبدیل شده، قصد دارد دوشنبه صبح فضاپیمای دو نفره خود را تحت عنوان شنژو به فضا پرتاب کند. این ...

کشور چین که در حال حاضر به یکی از قدرت های مطرح ماموریت ها و عملیات فضایی تبدیل شده، قصد دارد دوشنبه صبح فضاپیمای دو نفره خود را تحت عنوان شنژو به فضا پرتاب کند. این ماموریت قدمی در راستای هدف اصلی چینی ها برای استقرار ایستگاه فضایی دائمی تا سال 2022 است.

شی جین پینگ، رئیس جمهور جمهوری خلق چین فرمان داده تا این کشور به یکی از قطب های قدرتمند و توانای فعالیت های فضایی تبدیل شود. به اعتقاد دولت چینی، تمام برنامه ها و ماموریت های فضایی صرفاً برای اهداف صلح طلبانه انجام خواهد شد؛ اما در سوی مقابل کاخ سفید از رشد توانایی ها و امکانات در اختیار این سرزمین پهناور در راستای امنیت بین المللی ابراز نگرانی کرده است.

فضاپیمای ماموریت شنژو 11 راس ساعت 7:30 صبح به وقت چین از شمال غربی استان گانسو به پرواز درآمده و بعد از خروج از جو به آزمایشگاه فضایی تیانگنگ 2 متصل شده و تا یک ماه در همان حال باقی می ماند.

b083fe9924f0196d3a7a02-w600

چن دانگ، یکی از فضانوردان این ماموریت در گفت و گوی خود با رویترز می گوید: «ماهیت ماموریت شنژو 11 در قالب آزمایشات متعدد و طولانی مدت شکل می گیرد. ما قصد داریم با تمرکز روی توانایی ها و دستاوردهای خود به گسترش فناوری های مفید فضایی، کمک های اولیه پزشکی، امکانات کمک به هم نوع و تجربیات فضایی بپردازیم.»

شنژو 11 سومین ماموریت فضانورد کارکشته جینگ هایپنگ بوده که هدایت آن را برعهده داشته و تولد 50 سالگی خود را در فضا سپری خواهد نمود. گفتنی است چین بعد از کسب تجربیات در زمینه عملیات های نزدیک به زمین، قصد دارد پا را فراتر از 400 کیلومتر گذاشته و به اهداف تکنولوژیک این ملت دست یابد.

 

به روز رسانی:

مأموریت Shenzhou-11 که طولانی ترین عملیات فضایی سرنشین دار جمهوری خلق چین محسوب می گردد، با موفقیت انجام شد و در حال حاضر فضاپیما به مرحله اتصال با پایگاه فضایی تیانگنگ 2 نزدیک شده. در ادامه می توانید ویدیوی عملیات مورد بحث را تماشا کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • آریا
    آریا | ۲۵ مهر ۱۳۹۵

    ? ? ? ? این چینی ها هم دارن شاخ میشن

مطالب پیشنهادی