همه چیز درباره آیفون 13
«لی جائه یونگ» نوه بنیان گذار سامسونگ به عضویت هیئت مدیره این کمپانی درآمد

«لی جائه یونگ» نوه بنیان گذار سامسونگ به عضویت هیئت مدیره این کمپانی درآمد

در جلسه مهم سهامداران سامسونگ که به تازگی در مقر این کمپانی در سئول برگزار شد، «لی جائه یونگ» به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره انتخاب گشت. «لی» ماه گذشته به عنوان نامزد این پست معرفی شده بود، و در فرایند رأی گیری حضور نداشت، بنابراین بیانیه رسمی این فرایند احتمالاً طی هفته جاری منتشر می گردد.

اهمیت این انتصاب از آن جهت است که طی هشت سال گذشته، هیچ فردی از خانواده «لی» در هیئت مدیره سامسونگ حضور نداشت. لازم به یادآوریست که پدربزرگ «لی جائه یونگ» یعنی «لی بیونگ چول» فردی بود که در سال ۱۹۳۸ این کمپانی را بنیان نهاد.

از آن زمان به بعد، خاندان «لی» به مرور درصد مالکیت خود را در این کمپانی از دست دادند، اما به هر حال در صحنه اصلی کسب و کار سامسونگ حضور فعال داشتند، و اکنون این شرکت به ارزشمندترین مجموعه اقتصادی در کره جنوبی و بزرگ ترین تولید کننده اسمارت فون و قطعات نیمه هادی در جهان بدل شده.

گفتنیست «لی» ۴۸ ساله علاوه بر مدیریت تمامی پرونده های مدنی و قضایی، باید بر تصمیمات استراتژیک و تغییر ساختار مدیریتی این کمپانی نیز نظارت داشته باشد.

علاوه بر انتصاب «لی»، سهامداران و سرمایه گذاران سامسونگ تصمیم گرفتند کسب و کار چاپگرهای این کمپانی نیز از مجموعه اصلی جدا شده و به HP فروخته شود. ظاهراً این فرایند در تاریخ ۱ نوامبر یعنی دو روز دیگر رسماً اعلام شده و پس از آن قرارداد با اچ پی منعقد می گردد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato