همه چیز درباره آیفون 13
هایما S7 توربو؛ محصول آینده ایران خودرو

هایما S7 توربو؛ محصول آینده ایران خودرو

امروزه بازار خودورهای کراس اوور محور جلو چینی بسیار داغ است به گونه ای که در رنج ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شاهد عرضه مدل های بسیاری هستیم و بازار ما هم استقبال خوبی از این گونه مدل ها نشان داده است.

haima-8

ایران خودرو برای آن که از غافله عقب نیفتد به سراغ یک شرکت چینی با نام هایما رفته است و چندی است به عرضه مدلی تحت نام هایما S7 با موتور ۲ لیتری ۴ سیلند ۱۴۸ اسب بخاری و جعبه دنده ۵ سرعته اتومات می پردازد که قیمتی معادل ۸۰ میلیون تومان دارد.

30430-w600-h600

عرضه مدل اصلی هایما با انتشار تصاویری از شکسته شدن چرخ این خودرو در تست های پیش از تولید همراه بود که باعث نگرانی مشتریان از کیفیت این مدل شده بود.

تصویر خودرو آسیب دیده
تصویر خودرو آسیب دیده

HAIMA-5

هرچند در نهایت مشخص شد که این حادثه نه به دلیل نقص فنی بلکه به دلیل بی احتیاطی راننده تست ایران خودرو و افتادن چرخ خودرو با سرعت زیاد درون جوی آب رخ داده است.

فارغ از این مسئله در زمینه شتاب گیری هایما با شتاب صفر تا صدی در حدود ۲۰ ثانیه، به پای رقبای توربوشارژ شده اش نمی رسد و به همین دلیل ایران خودرو قصد عرضه مدل توربو هایما S7 را با موتور ۱.۸ لیتری و جعبه دنده ۶ سرعته خودکار دارد. حداکثر قدرت این مدل جدید هایما به ۱۸۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به ۲۳۰ نیوتن متر می رسد.

30429-w600-h600

در بخش تجهیزات و ظاهر هایما جدید هم می توان شاهد تغییراتی بود که جزییات آن ها هنوز به شکل دقیق روشن نیست اما به طور حتم این مدل قیمت بالاتری به نسبت نسخه معمولی خواهد داشت.

خریداری یک خودروی توربو با توجه به حساسیت های که این گونه موتورها دارند می تواند با ریسک های خاص خود همراه باشد. باید دید که ایران خودرو چگونه به عرضه این مدل خواهد پرداخت و با چه سیاستی به دنبال سهم خواهی از این بخش از بازار است که روز به روز هم به تعداد خریدارن آن افزوده می شود.

haima-1
تغییر خطوط جلوپنجره از افقی به عمودی از مهمترین شاخصه های طراحی هایما اس ۷ جدید است.

تاکنون اطلاعات دقیقی از سوی ایران خودرو در مورد قیمت و شرایط عرضه هایما توربو منتشر نشده است اما با توجه به قیمت حدود ۷۹ میلیونی نسخه اتوماتیک ۲.۰ لیتری و فاقد توربو می توان حدس زد که این مدل جدید به واسطه موتور متفاوت و تجهیزات بیشتر در محدود ۸۵ الی ۹۰ میلیون تومان راهی بازار شود و به رقابت با خودروهایی نظیر جک s5 اتوماتیک بپردازد.

54819b9695e934a81a9cc1000x749-2425-w600-h600

با این وجود علیرغم جذابیت های بالای طراحی و مشخصات فنی هایما s7 باید گفت که ایران خودرو نتوانسته در زمینه فروش و پشتیبانی از نسخه های فعلی هایما قدرتمندانه عمل کند و ممکن است مدل توربو هایما نیز به سرنوشتی مشابه دچار شود.

haima-2

haima-9

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato