همه چیز درباره آیفون 13
گیماهنگ: موسیقی بازی The Elder Scrolls V Skyrim؛ به عظمت اژدهایان

گیماهنگ: موسیقی بازی The Elder Scrolls V Skyrim؛ به عظمت اژدهایان

سری بازی‌ الدر اسکرولز (Elder Scrolls) از بازی‌ های صاحب سبکی محسوب می ‌شود که هنوز هیچ بازی دیگری جرأت ورود به قلمرو آن را نداشته است و بازی‌ های محدودی هم که سعی داشته اند با آن وارد رقابت شوند، از صحنه روزگار محو شده اند. در الدر اسکرولز، شمایید، یک دنیا و یک داستان بی انتها که همه و همه را باید خودتان به تنهایی کشف کنید.

نسخه Oblivion این سری، موفقیت چشمگیری کسب کرد اما تا چند سال، خبری از نسخه جدید آن نبود. هر چه قدر که انتظارات را بالا ببرید، کارتان سخت ‌تر خواهد شد. این بار، از سازندگان الدر اسکرولز انتظار می رفت شاهکاری بالاتر از Oblivion خلق کنند که توانستند و حاصل آن شد Skyrim.

دنیای اسکایریم به قدری بزرگ است که سازندگان آن اعلام کردند برای تمام کردن بازی با تمام زیر و بمش، به بیش از ۳۰۰ ساعت زمان نیاز دارید. گذراندن این همه ساعت پای یک بازی، نیازمند جذابیت‌ ها و شرایط خاصی است که بتواند بازیکن را بدون خستگی، به ادامه بازی وا دارد. بله، درست حدس زدید. چنین دنیای بزرگی، به موسیقی بزرگ نیاز دارد.

تنها موسیقی است که می تواند سکوت مرگ آور بازی را از بین ببرد و محیط آن را از کسل کنندگی برهاند. و البته باید موسیقی کاملی در این بازی استفاده می شد تا از تکراری شدن خود موسیقی نیز جلوگیری شود. تیم توسعه دهنده اسکایریم برای تحقق این امر، جرمی سول (Jeremy Soul)، را استخدام کرد؛ آهنگسازی که ساختن موسیقی متن دو نسخه قبلی بازی یعنی Oblivion و Morrowind را بر عهده داشت.

جرمی سول آهنگساز و تنظیم کننده ای قهار است که در ساختن موسیقی کلاسیک، ارکسترال و امبینت تخصص دارد. او در موسیقی خود از دبوسی، واگنر و موتزارت بیشترین تأثیر را گرفته است.

ضبط موسیقی متن اسکاریم با گروه کر در استودیوی سونی، لس آنجلس
ضبط موسیقی متن اسکاریم به همراه گروه کر در استودیوی سونی، لس آنجلس

موسیقی متن اسکایریم که در ۴ دیسک عرضه شده، شامل ۵۳ قطعه موسیقی ارکسترال/سازی به مدت بیش از ۲۱۸ دقیقه می شود که همین برای پی بردن به عظمت موسیقی این بازی کافی است. برای شگفتی بیشتر، دیسک چهارم موسیقی متن اسکایریم دارای یک قطعه به طول ۴۲ دقیقه است که با یک سمفونی برابری می کند.

قطعه ای که تم اصلی موسیقی بازی را شکل داده، Dragonborn (به معنی اژدهازاد) نام دارد که در واقع بازسازی تم اصلی این سری بازی است که قبلا خود جرمی سول آن را ساخته بود. با این حال تم الدر اسکرولز که در Dragonborn بازسازی شده، حال و هوایی کاملاً متفاوت دارد. سازهای بادی با نت های مقطع و ریتمیک حال و هوای حماسی می آفرینند و سازهای کوبه ای به آن هیجان و عظمت می بخشند. در همین حال، سازهای زهی، رنگ بندی و هارمونی ارکستر را تکمیل می کنند.

اما آنچه که این اثر را متمایز کرده، استفاده خاص از گروه کر است. جرمی سول از یک گروه کر مرد ۳۰ نفره در قطعه Dragonborn استفاده کرده که ترانه ای را به زبان خیالی اژدها می خوانند. این گروه ۳۰ نفره ۳ دفعه به طور جداگانه بخش کر را اجرا و ضبط کرد تا پس از قرار دادن این ۳ لایه روی هم، افکت گروه کر ۹۰ نفره در آن ایجاد شود. این قطعه، بدون شک هوش از سرتان می پراند.

در ادامه می توانید قطعه Dragonborn از موسیقی متن بازی Skyrim، اثر جرمی سول را گوش کنید:

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato