ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دولت اوباما، ولادیمیر پوتین را به نظارت بر هک انتخابات آمریکا متهم می کند

به گفته «جاش ایرنست»، مدیر دفتر کاخ سفید ایالات متحده، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه شخصاً حملات سایبری به زیرساخت های سیاسی آمریکا طی سال جاری میلادی را تحت نظارت داشته است. کاخ سفید در ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۲۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۰

به گفته «جاش ایرنست»، مدیر دفتر کاخ سفید ایالات متحده، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه شخصاً حملات سایبری به زیرساخت های سیاسی آمریکا طی سال جاری میلادی را تحت نظارت داشته است. کاخ سفید در حالی انگشت اتهام را به سمت پوتین می گیرد که اخیراً مقامات سازمان های امنیتی این کشور نیز خبر از دسترسی به مدارکی دال بر دخالت پوتین در هک ها داده اند.

سازمان های امنیتی ایالات متحده به این نتیجه رسیده اند که حرکات روسیه، با هدف کمک به پیروزی دونالد ترامپ در برابر رقیب دموکراتش، یعنی هیلاری کلینتون بوده. گفتنی است که در بازه های زمانی بسیار مهمی پیش از انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا، هزاران سند و ایمیل از زیردستان کلینتون و کمیته ملی دموکرات ربوده و منتشر شد.

حالا سازمان های امنیتی می گویند که از درز اطلاعات مربوط به کمیته ملی جمهوری خواهان نیز اطمینان دارند؛ با این همه، اطلاعات مربوط به جمهوری خواهان هیچگاه به صورت عمومی منتشر نشد.

در همین حال، دولت کرملین دخالت به هر شکل را در حملات سایبری به آمریکا تکذیب کرده است. رییس جمهور منتخب، دونالد ترامپ هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و دخالت روسیه در انتخابات را بی اساس شمرده. اما مدیر دفتر کاخ سفید عقیده دارد که آگاهی ترامپ از تلاش های روسیه برای تاثیرگذاری در انتخابات، «امری بدیهی است».

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی