فروش آیفون 7 در اندونزی، ۴۴ میلیون دلار برای اپل هزینه داشت

فروش آیفون 7 در اندونزی، ۴۴ میلیون دلار برای اپل هزینه داشت

طبق اخبار منتشر شده، تعهد ۴۴ میلیون دلاری اپل به سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه مرکزی در اندونزی، امکان عرضه آیفون ۷ در سراسر این کشور را برای کمپانی مورد اشاره فراهم می آورد.

این سرمایه قرار است توسط اپل در دوره ای به مدت سه سال، با توجه به سیاست های ارتباط از راه دوری که توسط دولتمردان اندونزی در سال ۲۰۱۷ میلادی اعمال می شود، به مرکز تحقیق و توسعه تزریق گردد.

طبق قوانین اندونزی، از سال آینده تمامی موبایل های هوشمند ۴G که در این کشور فروخته می شوند می بایست حداقل ۳۰ درصد یا بیشتر، از منظر نرم افزار و سخت افزار، از محتوایی بومی سازی شده بهره مند شوند یا با سرمایه گذاری در این کشور گواهی نامه تولید محتوای بومی را دریافت کنند.

اگر تولید کننده ای بتواند گواهی نامه محتوای بومی سازی شده را دریافت کند، اجازه فروش دستگاه هایی با قیمت ۶ میلیون روپیه (۴۴۸ دلار) به بالا را پیدا می کند.

به گزارش رویترز، اپل با استفاده از سرمایه گذاری توانسته به این مجوز در سال ۲۰۱۵ دست پیدا کند. اما کمپانی غول توسعه دهنده تکنولوژی، از آن زمان تا کنون هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده است.

این موضوع بدان معنی است که اپل متعهد بوده در خاک اندونزی به ساخت مرکز توسعه اپلیکیشن برای iOS بپردازد و تلاش کمپانی برای گسترش هرچه بیشتر بازار موبایل های هوشمند خود در کشور اندونزی، چندان جای تعجب ندارد؛ چرا که این کشور در حال حاضر، جمعیتی ۲۲۵ میلیون نفری را در خود جای داده که بسیاری از آن ها علاقه وافری به تکنولوژی و دستاوردهای مربوط به آن دارند.

در حالی که اپل راه زیادی برای جا افتادن در بازار اندونزی در پیش دارد، شرکت هایی همچون سامسونگ و Oppo توانسته اند نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کنند.

در حال حاضر ۲۶٪ از کاربران تلفن های هوشمند در اندونزی از اسمارت فون های سامسونگ و ۱۹٪ نیز از تلفن های همراه شرکت چینی Oppo استفاده می کنند و به نوعی این دو شرکت، نبض بازار اسمارت فون های اندونزی را به دست گرفته اند.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato