ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سازمان FDA از امکان هک شدن ضربان سازها ابراز نگرانی کرد

طبق گزارش امنیت سایبری که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا منتشر کرده، تعدادی از دستگاه های ضربان ساز در حال حاضر نسبت به حملات هکرها آسیب پذیر هستند. با وجود اینکه محققان امنیتی سال ...

طبق گزارش امنیت سایبری که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا منتشر کرده، تعدادی از دستگاه های ضربان ساز در حال حاضر نسبت به حملات هکرها آسیب پذیر هستند. با وجود اینکه محققان امنیتی سال ها به ریسک استفاده از ابزارهای پزشکی هشدار داده بودند اما این اولین باری است که یک اطلاعیه عمومی از طرف دولت و با یک تهدید خاص منتشر شده است.

بر اساس اخطار FDA خود دستگاه ضربان ساز آسیب پذیر نیست بلکه دستگاه فرستنده «Merlin@home» است که می تواند عامل تهدیدی برای افراد بیمار باشد. ابزار مذکور که محصولی از شرکت «St. Jude Medical» است از طریق امواج وایرلس RF به ضربان ساز متصل شده و داده های آن را می خواند. سپس این داده ها را به سرویس ابری «Merlin.net» منتقل می کند تا پزشک بتواند به سلامتی بیمار و دستگاه پی برده و آنها را زیر نظر داشته باشد.

با وجود اینکه دستگاه یاد شده خود به خود باعث تهدید جان بیمار نمی شود اما FDA اعلام کرده که محصولات «Merlin» قابل هک شدن بوده و می توان از طریق آن پیام های دستکاری شده را به ضربان ساز بیمار منتقل کرد. هکرها از این طریق می توانند هرکاری از خالی کردن باتری ضربان ساز گرفته تا وارد کردن شوک به بیمار و یا قطع ضربان قلب آنها را انجام دهند.

خوشبختانه سازمان غذا و داروی آمریکا در گزارش خود بیان کرده که تا به حال هیچ موردی مبنی بر هک شدن و آسیب بیمار مشاهده نشده است.

شرکت سازنده از امروز برای رفع مشکل مذکور، یک بروزرسانی نرم افزاری را به صورت OTA و برای دستگاه های تحت تأثیر ارائه خواهد داد.

Engadget
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی