ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شغل بعدی ماریسا میر چیست؟

هیچکس نمی داند که پس از نهایی شدن قرارداد 4.8 میلیارد دلاری ورایزن، مدیرعامل پر آوازه شرکت یاهو به چه فعالیت جدیدی مشغول خواهد شد. با در نظر گیری تجربیات وی، ماریسا میر شاید سمت ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۲۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۵

هیچکس نمی داند که پس از نهایی شدن قرارداد 4.8 میلیارد دلاری ورایزن، مدیرعامل پر آوازه شرکت یاهو به چه فعالیت جدیدی مشغول خواهد شد.

با در نظر گیری تجربیات وی، ماریسا میر شاید سمت مدیرعاملی شرکتی دیگر را بپذیرد، یا شاید سِمَت اجرایی در یکی از کمپانی های بزرگ و شناخته شده سیلیکون ولی را به عهده بگیرد. او حتی ممکن است استارتاپ خودش را راه اندازی کند.

آنچه که ما تاکنون می دانیم این است که میر می خواهد در یاهوی متعلق به ورایزن بماند و از هیئت مدیره بخش فروخته نشده یاهو هم کنار بکشد. اما احتمالا بزرگ ترین چالشی که میر می تواند با آن خودش را سرگرم کند شاخه ای دیگر باشد: سرمایه گذاری.

براساس داده های Pitchbook، میر از سال 2009 به یک سرمایه گذار نیرومند بدل گشته و تقریبا روی 20 استارتاپی که اغلب موفق به کسب جایگاهی در بازار شده اند سرمایه گذاری کرده است.

استارتاپ هایی نظیر اسکوئر، بریت مدیا، گِت اِراند و اسنپ چَت. البته، سرمایه گذاری روی اسنپ چت با سرمایه شخصی میر صورت نپذیرفت و ثروت یاهو بود که در اختیار اسنپ چت قرار گرفت.

البته فراموش هم نمی کنیم استارتاپ 900 میلیون دلاری وان کینگز لین، یکی دیگر از شرکت های مورد توجه میر، چندی پیش با قیمت 12 میلیون دلار فروخته شد تا کارنامه میر خالی از اشتباه هم نباشد.

اولین سرمایه گذاری شخصی میر به سال 2009 و دوره اول جذب سرمایه شرکت اسکور باز می گردد. در همان دوره اول، اسکوئر موفق شد 45 میلیون دلار ارزش جذب کند و حالا این کمپانی با 5 میلیارد دلار ارزش سهام، یک موفقیت عظیم به حساب می آید.

به بیان Pitchbook، دیگر سرمایه گذاری های میر به شرح زیر هستند:

 • Minted: سرمایه گذاری در سری B با ارزش گذاری 47 میلیون دلار - ارزش فعلی: 422 میلیون دلار
 • GetAround: سرمایه گذاری در سری A با ارزش گذاری 44 میلیون دلار - ارزش فعلی: 144 میلیون دلار
 • Wealthfront: سرمایه گذاری در سری E با ارزش گذاری 287 میلیون دلار - ارزش فعلی: 700 میلیون دلار
 • Lever: سرمایه گذاری در سری A با ارزش گذاری 48 میلیون دلار - ارزش فعلی: 97 میلیون دلار
 • Periscope: سرمایه مرحله کشت ایده در سال 2012 - ارزش فعلی: 100 میلیون دلار
 • Kamcord: سرمایه مرحله کشت ایده در سال 2012 - ارزش فعلی: 115 میلیون دلار
 • Brit Media: سرمایه مرحله کشت ایده در سال 2012 - ارزش فعلی: 70 میلیون دلار
 • uBeam: سرمایه گذاری در سری A با ارزش گذاری 57 میلیون دلار - ارزش فعلی: در حال تلاش برای رسیدن به 500 میلیون دلار که البته با مشکلاتی همراه بوده است.

گرچه خریدهای یاهو در زمان مدیریت ماریسا میر واقعا ناشایسته بودند و شاید همین خریدها یکی از دلایل شکست کمپانی باشد، اما گویا میر راه سرمایه گذاری روی استارتاپ های درست را می داند.

او شاید دردسرهای زیادی برای یاهو تراشیده باشد اما از طرفی، بهترین سرمایه گذاری اش را هم با پول یاهو انجام داده. هیچگاه مشخص نشد که مبلغ سرمایه گذاری شده در یاهو چه میزان بوده، برخی می گویند 20 میلیون دلار اما حالا این شرکت 5 میلیارد دلار ارزش دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
 • Pedram Zarei
  Pedram Zarei | ۲۹ دی ۱۳۹۵

  شغل بعدیش گند زدن توی یه کمپانی دیگه هست

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی