ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ساخت آیفون در هند از آنچه اپل فکر می کرد مشکل تر است

در حالی که اپل به دنبال ساخت نخستین کارخانه تولید آیفون در کشور هند است، مقامات هندی امروز خبر می دهند که قرار نیست این شرکت از مزایای ویژه ای برخوردار شود. دهلی نو در عوض ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰

در حالی که اپل به دنبال ساخت نخستین کارخانه تولید آیفون در کشور هند است، مقامات هندی امروز خبر می دهند که قرار نیست این شرکت از مزایای ویژه ای برخوردار شود. دهلی نو در عوض می خواهد تمام سیاست های مرتبط به کمپین «ساخت هند» را دوباره بررسی کند.

مقامات می گویند که البته در این بررسی دوباره، احتمالاً به برخی درخواست های اپل پاسخ مثبت داده خواهد شد که به نفع سایر سازندگان موبایل در این کشور هم هست. در هفته آینده قرار است مقامات هندی با مدیران ارشد اپل جلسه ای داشته باشند که در آن قسمت زیادی از سرنوشت ساخته شدن آیفون در این کشور مشخص می شود.

در جلسه مورد بحث نمایندگان دولتی درخواست های اپل را خواهند شنید. یکی از مهم ترین درخواست های شرکت آمریکایی، معافیت ۱۵ ساله از مالیات های گمرکی بر روی واردات لوازم آیفون، تجهیزات نو و قدیمی و همچنین مواد مصرفی اولیه است و باید دید چه پاسخی در انتظار این درخواست ها خواهد بود.

اگر به خاطر داشته باشید چند ماه پیش اپل خبر داد که می خواهد فروشگاه های خرده فروشی و فیزیکی اش را در کشور هند تاسیس کند. هند قاونی برای برندهای خارجی دارد که می گوید اگر این برندها مایل به فروش محصول خود در کشور ما هستند، باید ۳۰ درصد از آن را در داخل خاک ما تولید کنند. اپل درخواست کرده بود که فعلاً مشمول چنین قانونی نشود و مدعی گشته بود در حال وارد کردن «تکنولوژی های برتر» به داخل خاک هند است.

وزارت امور مالی نیز در پاسخ اپل گفته بود که محصولات شما در دسته بندی «تکنولوژی های برتر» جای نمی گیرند و درخواست اپل را مبنی بر معافیت ساخت ۳۰ درصد از محصولات در داخل خاک هند، رد کرد.

در جلسه هفته آینده و با شرایط موجود، طبیعتاً تمام خواسته های اپل برآورده نخواهد شد ولی مقامات هندی می خواهند برای لطمه وارد نشدن بر پیکر کمپین ساخت هند، به دنبال سیاست های تجاری جدیدی باشند تا اپل هم بتواند ساخت آیفون را در این کشور آغاز کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • shaygan shok
  shaygan shok | ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

  فازشون چیه اینا? ؟

 • Mi Amir
  Mi Amir | ۲۹ دی ۱۳۹۵

  MADE IN U.S.A?

  • | ۲۹ دی ۱۳۹۵

   made in india?

مطالب پیشنهادی