توشیبا سهم اقلیت خود را به فروش می رساند؛ وسترن دیجیتال خریدار احتمالی

توشیبا سهم اقلیت خود را به فروش می رساند؛ وسترن دیجیتال خریدار احتمالی

کمپانی توشیبا این روزها حال و روز خوشی نداشته و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند و طبق گفته رویترز «به شدت به دنبال جذب سرمایه است تا از فلج شدنش به دلیل کمبود منابع مالی با ارزش میلیاردها دلار جلوگیری کند.» حال به نظر می رسد که یکی از معدود راه های پیش روی کمپانی ژاپنی، جدا کردن تجارت چیپ های حافظه NAND و فروش بخشی از سهام آن است.

توشیبا در حال حاضر پس از سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده فلش مموری های ناند شناخته می شود. طبق گزارش های منتشر شده مقدار سهامی که ممکن است از ژاپنی ها به فروش برسد چیزی در حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد خواهد بود.

اما سؤالی که مطرح می شود این است که کدام کمپانی سهم مذکور را خریداری خواهد کرد. به نظر می رسد که شرکت آمریکایی وسترن دیجیتال یکی از خریداران احتمالی آن باشد. اگرچه هنوز مشخص نیست که قوانین ضد تراست اجازه خرید سهام توشیبا را به وسترن دیجیتال خواهند داد یا خیر اما «Doh Hyun-woo» یکی از تحلیلگران مؤسسه «Mirae Asset Daewoo Securities» عنوان کرد:

اگر خرید سهام تأیید شود بدون شک وضعیت اقتصادی واحد چیپ سازی توشیبا بهبود خواهد یافت. همین عامل سبب می شود که این کمپانی ظرفیت تولید خود را افزایش داده و فاصله خود با سامسونگ را کاهش دهد. در صورت ادغام توشیبا و وسترن دیجیتال، سهام این دو شرکت از سامسونگ الکترونیکس پیشی خواهد گرفت.

در همین رابطه یکی از مدیران ارشد توشیبا که نخواست نامش فاش شود اینگونه گفت:

ادغام دو کمپانی احتمالاً راه حلی واقع گرایانه و کاربردی نبوده چرا که فرآیند بررسی ضد تراست بودن آن زمان زیادی را تلف خواهد کرد.

گفتنیس است که توشیبا در ساخت چیپ های ناند دو بعدی دارای سابقه درخشانی است اما ورود آن به بازار چیپ های ناند سه بعدی با تأخیر همراه بود. به همین دلیل هم اکنون سامسونگ ۳۶.۶ از بازار چیپ های مذکور را در اختیار دارد در حالیکه توشیبا تنها ۱۹.۸ درصد از این بازار را در دست دارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato