ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لقاح مصنوعی انسان و خوک سلول بنیادی
علمی

برای اولین بار در تاریخ؛ تولید جنین زنده دورگه انسان و خوک [تماشا کنید]

برای اولین بار در تاریخ دانشمندان موفق به تولید آزمایشگاهی جنین زنده حاصل از لقاح مصنوعی انسان و خوک شدند. این دست آورد با تزریق سلول های بنیادی انسان به یک جنین تازه تشکیل یافته ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۰

برای اولین بار در تاریخ دانشمندان موفق به تولید آزمایشگاهی جنین زنده حاصل از لقاح مصنوعی انسان و خوک شدند. این دست آورد با تزریق سلول های بنیادی انسان به یک جنین تازه تشکیل یافته خوک به انجام رسیده است.

تزریق سلول های بنیادی مورد بحث، منجر به آغاز تقسیم سلولی جهت تشکیل برخی اندام های اصلی انسانی چون قلب، کبد و اعصاب درون جنین خوک شده است. متخصصین معتقدند که می توان با این روش اندام های حیاتی انسان ها را در درون بدن حیوانات تولید و در مواقع لزوم برای انجام پیوندها مورد استفاده قرار داد.

گروهی دیگر از دانشمندان نیز به تازگی توانسته اند با بهره گیری از روشی مشابه اقدام به رشد برخی اندام های موش خانگی درون بدن موش فاضلابی کنند. در نتیجه تزریق سلول های بنیادی، پانکراس طبیعی یک موش خانگی درون جنین موش فاضلابی تشکیل و رشد یافت. سپس این پانکراس از بدن موش میزبان خارج و با موفقیت به بدن موش خانگی مبتلا به دیابت پیوند زده شد.

بنا بر گزارش نشریه واشنگتن پست، این اندام پیوندی با موفقیت تمام بیماری دیابت موش میزبان را درمان کرد، بدون آن که از طرف بدن آن پس زده شود، چرا که از لحاظ ژنتیکی این اندام دقیقاً از سلول های بدن خود موش میزبان ساخته شده است.

در حالی که هر روز به دستیابی به دانش لازم برای تولید این قبیل موجودات دستکاری شده نزدیک می شویم، هنوز موضوع تولید جانوران میزبان اندام های انسانی و یا انسان-حیوان های دورگه مسئله ای بسیار حساس و بغرنج به حساب می آید.

این فناوری می تواند افق های بسیار روشن و در عین حال کاملاً نگران کننده ای را در پیش روی ما بگشاید. به طور حتم در آینده نه چندان دور بحث های اخلاقی، فلسفی، مذهبی و حتی حقوقی فراوانی پیرامون تولید این چنین حیوان-انسان هایی درخواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (25 مورد)
 • mahdi ghaemi
  mahdi ghaemi | ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

  جالب بود
  www.gorgandl.com

 • Ostadi
  Ostadi | ۹ بهمن ۱۳۹۵

  چرا خوک

 • kargar
  kargar | ۸ بهمن ۱۳۹۵

  آمیژه انسان_خوک یعنی پروراندن اعضای بدن انسان در بدن خوک برای پیوند اعضا به انسان

  کلیپ مستندش که bbc ساخته در آپارت موجود است

  در سازمانهای نظامی و تحقیقاتی جاسوسی دنیا ، اخلاقیات جایی نداره!

  • Mehdi
   Mehdi | ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

   سازمان های جاسوسی ؟!! شیب؟ بام؟

 • dark season
  dark season | ۸ بهمن ۱۳۹۵

  با خواندن کامنت ها ی دوستان عزیز موردی به نظرم رسید که نیاز به توضیح دارد. علت اینکه در اینگونه آزمایشات از خوک و یا جنین آن استفاده میشود آن است که کروموزوم های خوک و دی ان ای پروتئین های بدن خوک بیشترین شباهت و نزدیکی را به دی ان ای انسان دارد و به همین علت،سالهاست که از دریچه قلب خوک برای ترمیم قلب انسان استفاده میگردد.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی