همه چیز درباره آیفون 13
بررسی اپلیکیشن نت رای؛ از مسابقات و نظرسنجی های آنلاین تا کسب جوایز نفیس

بررسی اپلیکیشن نت رای؛ از مسابقات و نظرسنجی های آنلاین تا کسب جوایز نفیس

حتما یادتان هست که مسابقات تلفنی در دهه هفتاد و هشتاد شمسی محبوبیت زیادی بین مردم داشتند. اقشار مختلف با هر سطحی از معلومات در آن ها شرکت می کردند تا بخت خود را برای بردن جوایز بزرگ و وسوسه کننده بیازمایند.

همین «جایزه» گرفتن انگیزه بزرگی برای شرکت در این مسابقات بود، هر چند که ذات مسابقات هم سرگرم کننده بود و درافزایش اطلاعات عمومی هم نقش بسزایی داشت. اگر چه سالهاست که انقضای مسابقات تلفنی به سر آمده، اما مفهوم رقابت و برنده شدن همچنان به قوت سابق مردم را به خود جذب می کند.

برای همین در عصر شکوفایی تکنولوژی شاهد تولد دوباره مسابقات تلفنی در قالب مسابقات آنلاین هستیم. «نت رای» که امروز نگاهی بر آن خواهیم داشت بستری فراهم کرده که با شرکت در مسابقات و نظرسنجی ها امتیاز بگیرید، رقابت کرده و در عوض تلاش تان جوایز نفیس به خانه ببرید.

احتمالا از دیدن اسکرین شات های اپلیکیشن متوجه مکانیزم پیشرفت در آن شده اید. هر کاری که در نت رای می کنید برای دستیابی به الماس های بیشتر است، و الماس بیشتر را هم که می دانید یعنی چه، هر چقدر مقدار بیشتری از آن ها داشته باشید بختتان برای برنده شدن جایزه بیشتر و بیشتر می شود.

اما الماس ها از کجا به دست می آیند؟ طبیعتا یک روش پرداخت درون برنامه ای است، هر چند که راه سخت تر و هیجان انگیزتری هم هست: شرکت در مسابقات. خوشبختانه تنوع این مسابقات بالاست؛ سوالات اطلاعات عمومی، جشنواره های کتاب خوانی، پیش بینی مسابقات فوتبال و ... که با شرکت در آن ها می توانید امتیاز بگیرید و امتیازهایتان را به کد شانس در قرعه کشی ها تبدیل کنید.

شرکت در نظرسنجی ها هم می تواند برایتان امتیاز بیاورد. هر چند که به عقیده ما نظرسنجی های نت رای خیلی جدی نیستند و ارزش آماری بالایی هم ندارند. «کدام تیم باشگاهی را دوست دارید؟» یا «چه سبک کتابی می خوانید؟» نظرسنجی های غیر جدی ای هستند که تصور می کنیم وجود آن ها صرفا بهانه ای است تا همیشه چیزی برای سرگرم شدن و کسب امتیاز در نت رای وجود داشته باشد.

اما یکی دیگر از راه های خوب رسیدن به الماس در نت رای  شرکت در مسابقات آنلاین دو نفره به سبک QuizUp بود که به دلیلی نامعلوم از نسخه فعلی اپلیکیشن حذف شده است. البته حدس می زنیم که توسعه دهنده این بخش را موقتا و به خاطر مشکلات فنی تعطیل کرده تا پس از اصلاحات دوباره آن را برگرداند. اما در غیر این صورت باید بگوییم که نت رای یکی از مهم ترین عوامل جذابیتش را از دست داده است.

در نت رای لازم نیست همیشه پاسخگوی سوالات باشید، خودتان هم می توانید برای کاربران دیگر سوال طرح کنید. این که کاربران هم در گسترش این اپلیکیشن سهیم هستند از نقاط قوت نت رای محسوب می شود، هر چند بهتر بود که توسعه دهنده بابت «طراحی سوال» از کاربر طلب الماس نمی کرد و حتی عکس این حالت حاکم می بود.

در هر صورت بسته به فعالیتی که در نت رای می کنید و الماس هایی که بدست می آورید شانس بردن جوایز ریز و درشتی را خواهید داشت؛ از چراغ قوه و ماوس و اجناس ارزان قیمت گرفته تا یک خودروی ۴۰-۵۰ میلیون تومانی. سیستم کار نت رای بدین صورت است که الماس های شما را در فروشگاه وب سایتش به جایزه تبدیل می کند و به درب منزل تان می فرستد.

حالا این که چقدر بتوانید الماس جمع کنید تا به جایزه ای مثل خودرو برسید بسته به تلاش و پول خرج کردنتان در نت رای دارد. مطمئنا این موضوع را می دانید که رسیدن به بزرگ ترین جایزه در هر رویداد و مسابقه ای به راحتی آب خوردن نیست.

البته طبق نظر کاربران رسیدن به جوایز ارزان قیمت در نت رای آسان است و از گفته های آنان پیداست که از دریافت آن ها راضی بوده اند. پس از کمی بررسی ما هم به این نتیجه رسیدیم که شرکت در مسابقات و بردن جایزه در نت رای می تواند کار سرگرم کننده ای باشد، خصوصا جشنواره ها و مسابقات کتاب خوانی که هم مفید ترند و هم یک سر و گردن از بخش های دیگر کیفیت بالاتری دارند.

برای جمع بندی باید گفت که نت رای با سیستمی که در پیش گرفته، با وعده اهدای جوایز و سرگرم کردن مخاطبین موفق شده که در مدتی کوتاه به شهرت و محبوبیت خوبی دست پیدا کند.

اما پایداری و افزایش این محبوبیت در گرو عوامل زیادی خواهد بود. راه اندازی مجدد بخش رقابت دو نفره، ارائه جوایز با کیفیت تر و اهدای امتیاز بیشتر برای شرکت در مسابقات کارهایی هستند که می توانند کاربران بیشتری را به سوی نت رای کشیده و اعتماد به آن را افزایش دهند.

اگر دوست دارید که با شرکت در مسابقات آنلاین بخت تان را برای بردن جوایز متعدد هم آزمایش کنید، اپلیکیشن نت رای را همین حالا از کافه بازار دانلود نمایید.

نت رای
  • نت رای
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: نت رای
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۰.۳ مگابایت
دانلود
کافه‌بازار

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato