ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با فرستنده های رادیویی جدید ناسا هیچ هواپیمایی ناپدید نخواهد شد

66 ماهواره موسوم به «ایریدیوم نکست» قرار است در آینده ای نزدیک در مدار پایینی زمین قرار بگیرند و به کمک کنترل کننده های ترافیک های هوایی و خلبان ها آمده تا آنها بتوانند مکان دقیق ...

66 ماهواره موسوم به «ایریدیوم نکست» قرار است در آینده ای نزدیک در مدار پایینی زمین قرار بگیرند و به کمک کنترل کننده های ترافیک های هوایی و خلبان ها آمده تا آنها بتوانند مکان دقیق تمام هواپیماها، حتی آنهایی که بر فراز اقیانوس ها در حال پرواز هستند، را ردیابی کنند.

ماهواره های مذکور با همکاری کمپانی «هریس» توسعه یافته و به فرستنده هایی با قابلیت پیکربندی مجدد به نام AppSTAR مجهز هستند. فرستنده مورد اشاره قادر است تا حجم بیشتری از داده را نسبت به نسل حاضر مورد استفاده توسط ناسا پخش کند و علاوه بر آن دارای قابلیت برنامه ریزی مجدد از راه دور بوده و آژانس فضایی می تواند تغییرات جزئی در آنها برای مأموریت های پیش رو ایجاد کند.

گفتنی است فرستنده های رادیویی مورد اشاره به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند سیگنال های هواپیماهای جدید دارای فرستنده و گیرنده های ADS-B را دریافت کرده و از طریق آن هواپیماهایی که بر فراز اقیانوس ها پرواز می کنند را نیز ردیابی کنند. علاوه بر آن فرستنده و گیرنده های ADS-B به طور خودکار شماره پرواز، مکان و دیگر اطلاعات مفید را منتشر می کنند.

لازم به ذکر است ردیابی تمامی پروازها به هواپیماها این امکان را می دهد تا در فاصله کمتری از یکدیگر پرواز کنند و به همین جهت مسیرهای کوتاه تری را انتخاب کرده و سوخت خود را ذخیره کنند. از طرف دیگر اگر هر اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد، عملیات های جستجو و نجات قادر هستند مکان دقیق هواپیما را به سادگی شناسایی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی