جنگل عمودی، راهکار تازه چینی ها برای مبارزه با آلودگی هوا

جنگل عمودی، راهکار تازه چینی ها برای مبارزه با آلودگی هوا

کلان شهرهای کشور چین هم مانند تهران از مشکل آلودگی بیش از حد هوا رنج می برند، اما مهندسی ایتالیایی راهکاری برای بهتر کردن اوضاع در سر دارد. شهر نانجینگ چین از امروز میزبان ساخت و بنای برج هایی مرتفع موسوم به «جنگل عمودی» خواهد بود که در واقع بیش از ۱۱۰۰ عدد درخت و حدود ۲۵۰۰ بوته و گیاه را شامل شده و ضمن زیباسازی شهر، به کیفیت هوا نیز کمک می کند.

به صورت دقیق تر، طبق تخمین مهندسان کیفی شهرداری نانجینگ و طرح ارائه شده توسط معمار، این برج های سبز در هر روز به اندازه ای دی اکسید کربن جذب می کنند که به نوعی ۶۰ کیلوگرم اکسیژن بیشتر در اختیار مردم قرار می گیرد.

ساخت برج ها که به ترتیب ۱۰۷ و ۱۹۹ متر ارتفاع دارند تا اواخر سال ۲۰۱۸ به پایان خواهد رسید و بخش های مختلف درونی آنها به هتل، موزه، ادارات و مدارس تبدیل می شود.

گفتنی است در هنگام نگارش این خبر، وضعیت کیفیت هوای شهر نانجینگ با شاخص ۱۶۷ در شرایط ناسالم قرار دارد. شرایط هوای تهران هم امروز با شاخص ۱۳۲، ناسالم برای افراد حساس جامعه است. در مقام قیاس، شهرهای سیدنی و نیویورک از شاخص کیفیت ۶۰ برخوردار هستند و لندن روی مرز ۱۰۰ جای گرفته است.

ناگفته نماند نانجینگ سومین شهری است که بعد از میلان ایتالیا و لوسانای سوییس از مزایای جنگل های عمودی برخوردار می شود. البته دولت چین قصد دارد این راهکار را به شهرهای چونگینگ، شیجیاژوانگ، لیوژو، گوئیژو و شانگهای نیز بسط دهد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato