قرارداد 4.3 میلیارد دلاری اپل و سامسونگ جهت تأمین نمایشگر OLED آیفون 8

قرارداد 4.3 میلیارد دلاری اپل و سامسونگ جهت تأمین نمایشگر OLED آیفون 8

اردیبهشت سال جاری در دیجیاتو خواندید که سامسونگ و اپل با یکدیگر قراردادی سه ساله بسته که طبق آن کره ای ها موظف هستند در مجموع ۱۰۰ میلیون نمایشگر OLED را برای استفاده در آیفون های اپل تأمین کنند.

طبق پیش بینی های انجام شده به نظر می رسد که آیفون ۸ مجهز به صفحه نمایش اولد با فروشی ۷۰ میلیون واحدی مواجه خواهد شد که بر همین اساس احتمالاً اپل مشکلاتی را در تأمین آیفون مورد نیاز بازار خواهد داشت. اما هم اکنون خبر رسیده که کوپرتینویی ها ۶۰ میلیون نمایشگر OLED دیگر را نیز به قرارداد خود افزوده اند.

قرارداد مذکور با ارزشی ۴.۳ میلیارد دلاری میان سامسونگ دیسپلی (زیرمجموعه سامسونگ الکترونیکس) و اپل بسته شده که بر همین اساس قیمت تمام شده برای هر واحد نمایشگر برابر با ۷۱ دلار خواهد بود که نسبت به رقم ۴۰ دلار مربوط به صفحه نمایش آیفون ۷، جهشی بزرگ محسوب می شود.

گفتنی است با توجه به شایعات مطرح شده، آیفون ۸ که مقارن با دهمین سالگرد تولید آیفون به بازار عرضه می شود قیمتی بیش از ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت که با توجه به قیمت پنل های OLED دور از انتظار نیست.

از طرف دیگر گزارش های منتشر شده بیان می کنند سامسونگ بر اساس پیش بینی های انجام شده که حاکی از فروش بالای گلکسی S8 است، در نظر دارد تا ظرفیت تولید صفحه نمایش های اولد خود را بالا ببرد تا بتواند جوابگوی نیاز بازار باشد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato