شاهکار جدید کوئنیگ زگ توسط میلیاردر ایرانی خریداری شد

شاهکار جدید کوئنیگ زگ توسط میلیاردر ایرانی خریداری شد

کمپانی سوئدی کوئنیگ زگ اعلام کرده که در نمایشگاه ژنو امسال با یک هیولای جدید حاضر خواهد شد. این هیولای فیبر کربنی که Agera RS Gryphon نام دارد، مشخصات فنی خیره کننده ای داشته و تنها به تعداد سه دستگاه تولید خواهد شد.

سال قبل بود که کمپانی کوئنیگ زگ از آماده سازی نسخه ویژه ای از Agera RS خبر داد. طبق شنیده ها این نسخه برای افرادی که نتوانسته بودند یکی از هفت سوپر اتومبیل One:1 موجود را سفارش دهند، توسعه یافته است.

کوئنیگ زگ One:1 با نسبت قدرت به وزن ۱:۱؛ این ابر اتومبیل شتابی برابر با ۲.۸ ثانیه داشته و فقط ۷ دستگاه از آن ساخته شده است

مشخصات فنی اگرا RS Gryphon بسیار نزدیک به One:1 می باشد. این خودروی فوق سریع جدید در قبال وزن ۱۳۹۵ کیلوگرمی، قدرتی برابر با ۱۳۶۰ اسب بخار دارد که نتیجه آن نسبت قدرت به وزن تقریبا یک اسب بخار برای هر کیلوگرم – تقریبا مشابه One:1 - است.

برای ابر اتومبیلی که فقط به تعداد سه دستگاه از آن تولید شده و از لحاظ فنی یکی از برترین ها است، شاید بهره گیری زیاد از فیبر کربن چندان جذابیتی نداشته نباشد؛ به همین جهت سوئدی ها به سراغ تزییناتی از جنس طلا رفته و در بخش های مختلف از جمله محفظه موتور از این فلز گران بها استفاده نموده اند. حتی مشتریان می توانند هلمت (کلاه ایمنی) همراه این خودرو را با تزیینات طلایی سفارش دهند.

نکته جالب توجه اینکه یکی از سه خریدار این ابر اتومبیل سوئدی، مانی خوشبین میلیاردر ایرانی الاصل ساکن کالیفرنیا است. وی که در حال حاضر ۴۶ سال دارد، در سن ۱۴ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و پس از پشت سر گذاشتن سختی های فراوان در سال های ابتدایی سرانجام توانست با سرمایه گذاری در بخش املاک به ثروت عظیمی دست پیدا کند.

آقای خوشبین در کنار کارآفرینی و داد و ستد، علاقه زیادی به اتومبیل های خاص و گران قیمت داشته و صاحب کلکسیونی بسیار ارزشمند از انواع خودروهای فوق سریع و لوکس است.

در این کلکسیون ابر اتومبیل هایی مثل بوگاتی ویرون، مکلارن P1، پورشه ۹۱۸ و کررا GT، لامبورگینی اونتادور، پاگانی هوایرا و چندین خودروی لوکس دیگر دیده می شود. از این به بعد باید نام کوئنیگ زگ Agera RS Gryphon را نیز به این مجموعه اضافه کنیم.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato