ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یاهو چت باتی برای مدیریت امور منزل توسعه داده است

همانطور که می دانید چندی قبل یاهو قراردادی را با ورایزن به امضا رساند که به موجب آن هسته اصلی کسب و کار اینترنتی آن به همراه گنجینه پتنت هایش به این اپراتور واگذار می شود. ...

همانطور که می دانید چندی قبل یاهو قراردادی را با ورایزن به امضا رساند که به موجب آن هسته اصلی کسب و کار اینترنتی آن به همراه گنجینه پتنت هایش به این اپراتور واگذار می شود. البته این قرارداد هنوز در حالت تعلیق قرار دارد و نهایی نشده.

علیرغم این اوضاع نابسمان اما، بارقه امید هنوز هم از دل مهندسان این شرکت اینترنتی شکست خورده از میان نرفته و در تازه ترین خبر، یکی از سودمندترین محصولات نرم افزاری یاهو در چندسال اخیر به بازار عرضه گردید.

این محصول که کاپیتان (Captain) نام دارد در اصل نوعی دستیار دیجیتالی مبتنی بر اس ام اس است که با بهره گیری از هوش مصنوعی خود می تواند اعضای خانواده را در مدیریت برنامه های کاری شلوغ یکدیگر یاری دهد.

به بیان ساده تر می توان کاپیتان را نوعی واسطه میان والدین و فرزندانشان خواند که به لطف آن، اعضای خانواده دستورالعمل های لازم را به موبایل دیگری ارسال می کنند تا فرایند مدیریت امور مشخصی را در دست بگیرد.

برای مثال می توانید از کاپیتان بخواهید تا به دخترتان یادآوری کند که ساعت سه بعد از ظهر کلاس والیبال دارد یا در مثالی دیگر به فرد دیگری یادآوری کنید که بعد از مدرسه پسر شما را به کلاس موسیقی ببرد. با استفاده از کاپیتان می توانید فهرست خریدهای گروهی تان را هم مدیریت نمایید. برای شروع تنها باید عبارت hi را برای این ربات به شماره 773-786 ارسال نمایید. در ادامه کاپیتال دستورالعمل های لازم را برایتان ارسال می کند و از آنجا می توانید اعضای خانواده را به گروه چت خود اضافه نمایید. در مرحله بعد می توانید ریماندرهای مدنظرتان نظیر ویزیت دکتر را در آن ایجاد کرده و از کاپیتان بخواهید که در موعد مقرر هم برای شما و هم فردی که باید به دکتر مراجعه نماید، نوتیفیکیشن ارسال کند.

در نظر داشته باشید چنانچه بعد از مدتی به این نتیجه رسیدید که دیگر نمی خواهید از کاپیتان استفاده کنید، گزینه های متنوعی برای توقف ارائه سرویس از سوی این چت بات وجود دارد؛ برای نمونه می توانید پیامی با این مضمون را به علاوه نام فرد مورد نظرتان برای آن ارسال نمایید: Remove member. همچنین می توانید کلمه Stop را برای آن ارسال کنید تا فعالیت سرویس متوقف شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی