معرفی اپ Do Not Disturb؛ زمان بندی بی صدا شدن موبایل و مسدود کردن تماس ها

معرفی اپ Do Not Disturb؛ زمان بندی بی صدا شدن موبایل و مسدود کردن تماس ها

در یک جلسه مهم کاری نشسته اید که ناگهان موبایل تان با صدایی بلند زنگ می خورد. باز هم سایلنت کردن موبایل را فراموش کرده اید و مجبور شده اید که نگاه شماتت بار رئیس و همکاران تان را تحمل کنید. اما به راستی برای جلوگیری از تکرار این اتفاق چه باید کرد؟

اگر موبایل تان اندرویدی است، اپلیکیشن امروز چاره کار شماست. Do Not Disturb با این هدف طراحی شده که موبایل را به طور خودکار و در بازه های زمانی معین بی صدا کند. در این صورت هرگز نیازی به سایلنت کردن دستی و خروج مجدد از این حالت نخواهید داشت.

این اپلیکیشن کاربردی ضمن بردن موبایل به حالت ویبره و یا حالت کاملا بی صدا، وسیله ای برای مسدود سازی تماس های دریافتی هم هست. بدین شکل که با افزودن مخاطبین به بلک لیست موقت کاری می کند تا افراد هنگام تماس با شما فقط با بوق اشغال مواجه شوند.

Do Not Disturb اگرچه کار بسیار ساده ای انجام می دهد، اما عادت کردن به رابط کاربری شلوغ و گزینه های متعدد آن کمی زمان بر است. مبنای کار اپ ساخت پروفایل بر اساس موقعیتی است که در آن حضور دارید؛ محل کار، دانشگاه، پشت فرمان، باشگاه ورزشی و ... پروفایل هایی هستند که می توانید در Do Not Disturb ساخته و برایشان زمان تعیین کنید.

حالا با فعالسازی هر پروفایل موبایل شما در تاریخ و زمان تعیین شده وارد حالت بی صدای کامل یا ویبره می شود و حتی می توانید خاموش شدن وای فای و بلوتوث را هم کنترل کنید. جالب است که Do Not Disturb حتی از پس بی صدا کردن رویدادهای تقویم هم بر می آید که باید این خصوصیت را یکی از نقاط قوت اپلیکیشن بدانیم.

اما با وجود این امکانات، گاهی ممکن است حتی فعال کردن پروفایل هایتان را هم فراموش کنید. Do Not Disturb برای جلوگیری از این موضوع هم چاره ای اندیشیده، و آن هم چیزی نیست جز فعالسازی پروفایل بسته به موقعیت مکانی. مثلا می توانید موقعیت محل کارتان روی نقشه را به اپلیکیشن بشناسانید تا وقتی وارد ساختمان شدید، موبایل به طور خودکار بی صدا شود.

همچنین در حالت بی صدا شدن کامل موبایل هم شاید جواب دادن به بعضی پیامک ها و تماس ها برایتان ضرورت داشته باشد. اینجاست که قابلیت Whitelist اپلیکیشن به کارتان می آید. با افزودن مخاطبین به لیست سفید می توانید برای تماس های این افراد استثناء قائل شده و صدای زنگ را مثل حالت عادی بشنوید.

Do Not Disturb رایگان است، اما بعضی قابلیت های آن برای فعال شدن نیازمند پرداخت درون برنامه ای و ارتقای اپلیکیشن به نسخه حرفه ای هستند. البته ارتقاء به نسخه حرفه ای را فقط به افرادی توصیه می کنیم که ترافیک تماس بالایی دارند، چرا که برای استفاده معمولی نسخه رایگان اپلیکیشن هم کفایت می کند.

Do Not Disturb Free
  • Do Not Disturb Free
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Fiorenza Francesco
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۳ مگابایت
دانلود
گوگل‌پلی

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato