ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

این برج های زیبا جایگاه شارژ ماشین های الکتریکی آینده خواهند بود

ماشین های الکتریکی را می توان آینده صنعت حمل و نقل یا دست کم بخش قابل بزرگی از آینده آن دانست، اما شارژ این خودروها یا بهتر بگوییم تامین امکانات لازم برای شارژ آنها، همچنان ...

ماشین های الکتریکی را می توان آینده صنعت حمل و نقل یا دست کم بخش قابل بزرگی از آینده آن دانست، اما شارژ این خودروها یا بهتر بگوییم تامین امکانات لازم برای شارژ آنها، همچنان مشکلی غیرقابل انکار است که تاکنون هم راهکار مناسبی برای آن پیدا نشده.

در واقع مساله اینجاست که خودروها و کامیون های برقی نمی توانند به راحتی ماشین های بنزین سوز، یک باک انرژی الکتریکی را در اندک زمانی دریافت کنند و بعد از چند دقیقه هم ادامه مسیر  خود را در پیش بگیرند.

سوال اینجاست که بعد از فراگیر شدن این خودروها و تنزل ماشین های بنزین سوز به جایگاه دوم جدول، چه آینده ای در انتظار وسایل نقلیه تغذیه کننده از سوخت های فسیلی خواهد آمد؟

یک شرکت معماری مستقر در نیویورک به نام Ennead بر این باور است که به ایده خوبی در این رابطه دست یافته؛ راهکار این کمپانی نوعی برج غول آسای شارژ است که در حاشیه خیابان ها ساخته می شود و ماشین ها می توانند به آنها وارد شده و تا زمانی که به صورت کامل شارژ شوند در آنها استقرار داشته باشند.

طرح مفهومی این شرکت که هم اکنون مشغول برنامه ریزی و ایده پردازی برای پیدا کردن نقطه مناسب نصب آن در یکی از مراکز شهری شانگهای است، دربرگیرنده سه برج بلند می شود که ماشین ها را در زمان شارژ شدن درون خود جای خواهند داد.

این خودروها نیز در ادامه با استفاده از تکنیک های شارژ سریع در کمتر از نیم ساعت بعد از ورود به برج ها شارژ خواهند شد و در این حین سرنشینان آنها می توانند در محوطه برج قدم زده و از جذابیت های آن لذت ببرند.

رندرهای ارائه شده از این طرح مفهومی که برج های نیمه شفاف را به تصویر می کشند بسیار چشم نواز هستند اما کل پروژه را می توان نوعی جاذبه کنار جاده ای در نظر گرفت تا یک طرح تکنولوژیکی بسیار خلاق.

در پایان باید اضافه نماییم که طرح مفهومی شرکت Ennead هنوز هم مراحل اولیه توسعه را پشت سر می گذارد.

bgr
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی