اپل از رابط برنامه نویسی تازه ای برای بهبود هوش مصنوعی موبایل های خود رونمایی کرد

اپل از رابط برنامه نویسی تازه ای برای بهبود هوش مصنوعی موبایل های خود رونمایی کرد

درست مانند سایر بازیگران دنیای تکنولوژی، اپل می خواهد که هوش مصنوعی موبایل شما تا بیشترین حد ممکن سریع و قدرتمند باشد. به همین جهت، این کمپانی در جریان رویداد WWDC خود از فریم وورک رابط برنامه نویسی تازه ای برای توسعه دهندگان رونمایی کرده که Core ML نامیده می شود اصلی ترین وظیفه Core ML، کمک به هوش مصنوعی در افزایش سرعت انجام وظایف مختلف روی آیفون، آیپد و اپل واچ است.

این افزایش سرعت، تمام حوزه های تحت پوشش هوش مصنوعی، از تحلیل نوشته ها گرفته تا تشخیص چهره را شامل می شود و می تواند روی گستره وسیعی از اپلیکیشن ها تاثیرگذار باشد. این تکنولوژی سبب می شود تا به عنوان مثال، تشخیص چهره روی آیفون تا شش برابر سریع تر از همین فرآیند روی موبایل های پیکسل گوگل صورت گیرد.

اپل تنها شرکتی نیست که در صدد بهبود هوش مصنوعی روی دستگاه های موبایل برآمده و این مسئله به ترندی تازه در صنعت تکنولوژی تبدیل شده است.

هم گوگل و هم فیسبوک تا به امروز از فریم وورک های بهینه یادگیری ماشینی خود برای موبایل های هوشمند رونمایی کرده اند و کمپانی کوالکام هم نرم افزاری به نام «موتور پردازشی عصبی» توسعه داده که سبب بهبود تجربه کاربری هوش مصنوعی روی موبایل ها می شود. در مجموع به نظر می رسد که دوران فعالیت یادگیری ماشینی روی فضای ابری به سر رسیده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato