ال جی بخش جدیدی را برای فعالیت جدی در حوزه هوش مصنوعی راه اندازی می کند

ال جی بخش جدیدی را برای فعالیت جدی در حوزه هوش مصنوعی راه اندازی می کند

منابع خبری کره ای می گویند ال جی قصد دارد بخش جدیدی را برای تحقیق و توسعه فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی در ساختار سازمانی خود ایجاد کند. علاوه بر فعالیت های تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی، ال جی بخش کاملاً جدید و اختصاصی را به تحقیق و توسعه در AI گمارده و بنابراین انتظار می رود در آینده تمامی محصولات این کمپانی در درجات مختلف از این تکنولوژی بهره مند شوند.

محصولات آینده ال جی در درجات مختلف از هوش مصنوعی بهره می گیرند

برنامه ال جی برای هوش مصنوعی موارد مختلفی را در بر می گیرد، از جمله کاربرد AI در لوازم خانگی، موبایل ها، و حتی بخشی از قطعات تولیدی این شرکت که در خودروها به کار گرفته می شوند. البته تلاش ال جی محدود به این موارد نخواهد بود و حوزه های دیگر را نیز خواهد آزمود. بخش AI ال جی به دو مرکز تقسیم شده که یکی به رباتیک می پردازد و دیگری مستقیماً هوش مصنوعی را هدف قرار خواهد داد.

اگرچه حوزه های رباتیک هوشمند و یادگیری ژرف (عمیق) به عنوان اهداف اصلی این بخش جدید عنوان شده، اما ال جی پیش از این نیز سابقه استفاده از هر دو مورد را در محصولاتش دارد. ربات های جاروبرقی که چند سالیست در سبد محصولات این شرکت کره ای جای دارند، از هر دو فناوری فوق برای عملیات هوشمند خود بهره می گیرند.

با این حال ال جی برخلاف کمپانی هموطنش یعنی سامسونگ، هنوز نتوانسته دستیار صوتی و هوشمند اختصاصی خود را توسعه دهد و فعلاً به دستیار گوگل (اسیستنت) در موبایل هایش اکتفا کرده. بنابراین می توان انتظار داشت با تخصیص یک مرکز کامل به این امر، در آینده نزدیک ال جی هم به جرگه شرکت های ارائه دهنده این فناوری بپیوندد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato