مؤسسه KGI: تعبیه حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر به نیمه دوم سال 2018 موکول می شود

مؤسسه KGI: تعبیه حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر به نیمه دوم سال 2018 موکول می شود

انتظار می رفت که سال ۲۰۱۷ میلادی سال موبایل هایی با حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر باشد، اما این اتفاق نیفتاد و ظاهراً مشکلات فنی (یا سیاست های اقتصادی) گریبانگیر غول های تکنولوژی همچون اپل و سامسونگ شده است.

امروز «مینگ-چی کو» تحلیلگر ارشد و باسابقه مؤسسه KGI Securities در گزارش خود به مشتریان در مورد وضعیت حسگر اثر انگشت موبایل های آتی سامسونگ سخن گفته است.

همان طور که می دانید، زمزمه های یکپارچه سازی حسگر اثر انگشت با نمایشگر، هفته ها قبل از رونمایی گلکسی اس ۸ به گوش می رسید، اما این پیش بینی محقق نشد و پس از آن همه نگاه ها به دو موبایل برتر نیمه دوم ۲۰۱۷ یعنی گلکسی نوت ۸ و آیفون ۸ خیره شد. اکنون با اطمینان نسبی می دانیم که هیچکدام از این دو محصول گران قیمت هم به چنین قابلیتی مجهز نمی شوند.

طبیعتاً بهترین نامزد برای دور بعدی شایعات حول این فناوری، گلکسی اس ۹ خواهد بود، اما «کو» آب پاکی را روی دستمان ریخته و می گوید این دستگاه هم با اسکنر فیزیکی اثر انگشت روی بدنه عرضه می شود. طبق گزارش او، سامسونگ برای تأمین این قطعه در سال ۲۰۱۸ با شرکت Egis قرارداد بسته و با سینپتیکس (Synaptics) که توسعه دهنده اصلی حسگرهای فراصوت و اپتیکال به شمار می رود، همکاری نمی کند.

به گفته «کو» گلکسی نوت ۹ که نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به بازار می آید، نخستین کهکشانی سامسونگ مجهز به حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر خواهد بود، چون هرچه باشد این کمپانی باید وجه تمایزی را بین دو پرچمدارش در سال آینده میلادی ایجاد کند.

گفتنیست شرکت های چینی هم در این زمینه بیکار ننشسته اند و احتمال می رود که حتی در سال جاری میلادی، نخستین موبایل مجهز به این فناوری به نام Xplay 7 از سوی کمپانی ویوو به بازار معرفی شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato