ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

حذف قبض کاغذی تلفن ثابت و یک ماهه شدن صورتحساب ها

همواره یکی از انتقادات فعالان حامی محیط زیست، استفاده بیش از حد و غیر لزومی کاغذ در سطح ادارات کشوری بوده که به خصوص در مورد قبض های صادره برای خدماتی مانند آب و برق ...

همواره یکی از انتقادات فعالان حامی محیط زیست، استفاده بیش از حد و غیر لزومی کاغذ در سطح ادارات کشوری بوده که به خصوص در مورد قبض های صادره برای خدماتی مانند آب و برق و تلفن از شدت بیشتری برخوردار است.

شرکت مخابرات ایران نیز با توجه به این موضوع و همچنین تسهیل امور برای شهروندان، پس از اجرای آزمایشی طرح حذف قبض کاغذی در بعضی از مناطق کشور، حالا این طرح را به صورت عمومی به اجرا در می آورد.

در همین راستا داوود زارعیان معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با اعلام خبر حذف قبوض کاغذی و همچنین یک ماهه شدن صورتحساب ها، از وجود مشوق هایی برای کسانی که قبض خود را بدون صورتحساب و به صورت مستقیم پرداخت می کنند خبر داد و گفت:

اعلام صورتحساب قبض یک ماهه یکی از اقدامات است و از ماه مرداد صورتحساب یک ماهه خواهیم داشت. حذف قبوض کاغذی در یک فرآیند هشت ماهه در کشور نیز از اقدامات دیگر است. افزایش کانال های ارسال و دریافت صورت حساب از اکنون شروع شده و بدین ترتیب، تا آخر سال قبض کاغذی حذف می شود.

کسانی که در بانک حساب دارند می توانند با بانک قرارداد بسته تا بدون دریافت صورتحساب قبض، بانکشان آن را به صورت مستقیم پرداخت کند. برای این کار مشوق هایی نیز از طرف مخابرات و بانک برای مشتریان در نظر گرفته شده تا انگیزه یافته و دیگر نیازمند قبض تلفن نباشند.

با دیجیتال سازی، رفت و آمد مردم حذف شده و همه سرویس های مخابرات تا پایان سال به صورت عملیاتی دیجیتالی می شوند. همچنین ما به دنبال این هستیم هر آنچه مشتری را معطل می‌کند، حذف کنیم و ساده سازی بنیادین به صورت اساسی و حذف پرونده های کاغذی از برنامه های ماست، زیرا این پرونده ها جای زیادی را اشغال می کنند در صورتی که مراجعه به آنها بسیار کم است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • Milad space
  Milad space | ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

  چه عجب
  مثل اینکه من دارم میرم بالاخره یک کارهایی داره انجام میشه
  چه خوب یک جرقه هم تو مخشون افتاد

 • Ali Mbi
  Ali Mbi | ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

  برا من نه قبض کاغذی میاد نه اس ام اس و ایمیل و ...
  میبینی یدفه مخابرات زنگ میزنه میگه مهلت پرداخت قبضت گذشته پرداخت می‌کنی یا قطع کنم؟!! ?

 • محمد حسینی
  محمد حسینی | ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

  اقا نمیخوام غرر بزنم ولی خداییش یه سری هم حساب کتاب ندارن چند بار به صورت الکترونیکی پرداخت کردم دفعه بعدش بدکاری از قبل واسمون زده بود

  • محمد حسینی
   محمد حسینی | ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

   بدهکاری از قبل

 • امیرحسین
  امیرحسین | ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

  @Mohammad
  اس ام اس

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی