ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فعال سازی خودکار بسته اینترنتی رزرو پیش از اتمام ترافیک بسته اصلی غیر قانونی است

همان طور که می دانید امکان بهره گیری از بسته های اینترنتی رزرو در اپراتورهای موبایل مختلف وجود داشته و این بسته ها پس از اتمام بسته اصلی، قابل فعال سازی و استفاده خواهند بود. ...

همان طور که می دانید امکان بهره گیری از بسته های اینترنتی رزرو در اپراتورهای موبایل مختلف وجود داشته و این بسته ها پس از اتمام بسته اصلی، قابل فعال سازی و استفاده خواهند بود.

اما گویا یکی از اپراتورهای موبایل کشور، بسته اینترنت رزرو را با نزدیک شدن به پایان ترافیک بسته اصلی به صورت خودکار فعال کرده و مهلت استفاده از آن را نیز از همین زمان محاسبه می کند.

زمان شروع استفاده از بسته رزرو باید بر اساس آغاز مصرف ترافیک محاسبه شود

علی اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات، در واکنش به این امر اظهار داشته که فعال شدن بسته رزرو پیش از اتمام کامل ترافیک بسته اصلی غیر قانونی بوده و زمان شروع استفاده از آن باید بر اساس آغاز مصرف ترافیک محاسبه شود. از همین رو هیچ اپراتوری حق ندارد پیش از اتمام حجم بسته اصلی و شروع استفاده از بسته رزرو، زمان یا حجم بسته رزرو را کسر کند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر اپراتور دوم با نزدیک شدن به پایان ترافیک بسته اصلی، بسته رزرو را بدون درخواست مشتری یا هماهنگی با او فعال کرده و زمان بسته را به حساب کاربر منظور می کند.

از همین رو اگر مشتری استفاده از بسته اصلی را به هر دلیلی متوقف کند، بسته رزرو با گذشت زمان و بدون مصرف حتی یک کیلوبایت منقضی شده و هزینه آن از حساب کاربر کسر خواهد شد.

این در حالی است که اپراتورهای اول و سوم با نزدیک شدن به پایان حجم بسته اصلی، با ارسال پیامکی از مشتری می خواهند که در صوت تمایل، بسته فعلی را تمدید کرده و در صورت تنظیم قبلی و عدم علاقه، تمدید خودکار آن را لغو کنند، و بسته رزرو نیز فقط در صورت اتمام ترافیک بسته اصلی به صورت خودکار فعال خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • iMori
  iMori | ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

  یه کار مسخره ایرانسل تمدید خودکار توی تاریخ موقع خرید هست یعنی اگه بسته تونو زود تموم کنید و یادتون بره دستی کنسل کنید تمدید خودکار رو و بسته جدید بخرید وقتی تاریخ خرید بسته قبلی برسه یه تمدید خودکار بی ربط انجام میده و الکی بسته اضافه میادرو حساب

 • Hamed_Naseri_1
  Hamed_Naseri_1 | ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

  بابا همونش هم غیر قانونیه
  دلیلی نداره وقتی طرح من داره تموم میشه یه پیامک بدن و بگن اگر نمیخاید عدد فلان رو بزنید تا تمدید نشه
  خب اگه خواستم دوباره طرح میخرم
  اینجوری بارها حواسم نبوده و پیامک رو نخوندم یا عددو نفرستادم اینا هم یک ماه دیگه در پاچه ی مبارک کردن
  اصلا اومدیم رفتم سفر خارجه
  اونوقت هی باید تمدید بشه؟
  اصلا اگه چند ماه میخاستم ک طرح چند ماهه میخریدم نه اینکه هی تمدید بکنن

 • pine
  pine | ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

  اگر مملکت صاحاب داشت.بابت یه 10000 تومن که میدزدن 100 ملیون خسارت میدادن دیگه اتفاق نمیوفتاد.خورد خورد میدزدن.بدم میگن اشتبا شده و تمام

 • MohamadReza
  MohamadReza | ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

  سر همین موضوع ۲ تومن از شارژم پرید واقعا مسخره ست

 • Rivekan
  Rivekan | ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

  اتفاقا خیلی هم خوبه بارها به علت تمام شدن طرح کلی هزینه برام افتاده

مطالب پیشنهادی