همه چیز درباره آیفون 13
مشاوران امنیت سایبری ترامپ هم دسته جمعی استعفا دادند

مشاوران امنیت سایبری ترامپ هم دسته جمعی استعفا دادند

چندین عضو شورای امنیت سایبری کاخ سفید در اعتراض به تصمیمات اخیر ترامپ در برابر خشونت های شارلوتزویل و خروج این کشور از پیمان اقلیمی پاریس، به صورت دسته جمعی استعفا کردند.

در نامه استعفایی که به تازگی منتشر شده، هشت نفر از ۲۶ عضو هیئت مشاوره زیرساخت ملی (NIAC) معتقدند اقدامات اخیر ترامپ، امنیت کشور را به خطر انداخته، در حالی که آنها برای حفظ امنیت سوگند یاد کرده اند.

آنها همچنین می گویند دولت ترامپ به اندازه کافی به موضوعات امنیتی کشور توجه ندارد و تهدیدات سایبری مهمی که آمریکا را تهدید می کند، نادیده می گیرد.

در این نامه به بی تفاوتی ترامپ نسبت به خشونت نئونازی های نژادپرست در شارلوتزیول نیز اشاره شده که به عقیده آنها، نشانه آشکاری از نادیده گرفتن امنیت جوامع آمریکایی از سوی رئیس جمهور این کشور است.

در بخشی از این نامه می خوانیم:

بنیان اخلاقی ملت ما، زیرساختی است که دیگر بخش های جامعه روی آن بنا شده، اما اقدامات دولت این بنیان را به لرزه درآورده است.

طی روزهای اخیر، سه نفر از مقامات این شورا کناره گیری خود را در توییتر اعلام کرده اند و نام هشت نفر از وب سایت NIAC حذف شده است. این شورا که در سال ۲۰۰۱ و تحت فرمان جرج بوش تشکیل شد، در حوزه امنیت زیرساخت های حیاتی به رئیس جمهور آمریکا مشاوره می دهند.

گفتنیست طی ماه جاری، دو شورای اقتصادی کاخ سفید هم به خاطر استعفای اعضای اصلی، منحل شدند. اکثر این کناره گیری ها بعد از حادثه شارلوتزویل آغاز شده است.

نظرات ۳۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato