همه چیز درباره آیفون 13
نامه مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای به وزیر ارشاد از موفقیت جامعه 23 میلیونی گیمرها می گوید

نامه مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای به وزیر ارشاد از موفقیت جامعه 23 میلیونی گیمرها می گوید

به مناسبت برگزاری سومین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، حسن کریمی قدوسی در رابطه با اهمیت حضور بازی های رایانه ای در برنامه های اصلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادداشتی را منتشر کرده است.

او انتخاب دکتر سید عباس صالحی امیری به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دوازدهم را موفقیتی برای جامعه بیست و سه میلیونی که به انجام بازی های ویدیویی می پردازند، دانسته است.

به گفته کریمی قدوسی، بازی های رایانه ای برای نخستین بار در شمار یکی از هشت محور اصلی برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته و این موضوع آینده روشن تری را برای صعنت بازی های ویدیویی در آینده ای نزدیک رقم خواهد زد.

به عقیده آقای کریمی قدوسی، بازی های ویدیویی  به عنوان پدیده اقتصادی و فرهنگی در حال رشد در تجارت جهانی بوده و به یکی از مهمترین اولویت‌ های بسیاری از دولت‌ های پیشرفته برای سرمایه‌گذاری و تجارت فرهنگی تبدیل شده است.

متاسفانه، با وجود قرار گیری بازی های ویدیویی در رتبه اول سرانه مصرف محصولات فرهنگی در بین ایرانیان، توجه کافی به این پدیده، انجام نشده است. 

او در رابطه با سود آوری بازی های رایانه ای اضافه می کند: «بازی‌های رایانه‌ای از جنبه های متعددی قابلیت پیشتاز بودن در حوزه اقتصاد مقاومتی را داراست و مزیت مهم آن این است که درصورت سرمایه گذاری مناسب بسیار سودآور است و بخش خصوصی علاقه وافری به فعالیت در این عرصه دارد.»

همچنین به گفته ایشان، بازی باید در سطوح کلان مدیریتی کشور، بیشتر جدی گرفته شود و برنامه ملی بازی های رایانه ای، ملزم به اجراست.

به عقیده او، حوزه بازی های رایانه ای محل خوبی برای تحقق برنامه اشتغال زایی رییس جمهور خواهد بود: «کافی است توجه کنیم که میانگین سنی شاغلان این صنعت زیر ۳۰ سال است و ما  حتی بازی سازان نوجوانی هم در کشور داریم که با ایده‌های ناب خود بازی های جذابی تولید کرده اند. در مقایسه با سایر صنایع، هزینه ایجاد شغل در صنعت بازی های رایانه ای بسیار پایین است.»

دوره سوم لیگ بازی‌ های رایانه‌ ای ایران از ۱۳ تا ۲۳ شهریور در مجموعه برج میلاد برگزار خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato