همه چیز درباره آیفون 13
طرح آینده نگرانه پاناسونیک؛ یخچال متحرک با قابلیت دریافت فرمان صوتی

طرح آینده نگرانه پاناسونیک؛ یخچال متحرک با قابلیت دریافت فرمان صوتی

آشپزخانه یکی از بخش هایی است که به لطف حضور لوازم فراوان و متنوع، معمولاً بیشترین تغییرات را در طول زمان تجربه کرده و شرکت های مختلف تقریباً هر سال، تجهیزات به روز و جدیدی را برای این قسمت از خانه روانه بازار می کنند.

کمپانی پاناسونیک نیز به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی، طرح مفهومی یخچالی را معرفی کرده که با توانایی حرکت در خانه، به سمت صدای مالک رفته و نوشیدنی و مواد غذایی را در اختیار وی قرار می دهد.

البته یخچال متحرک پاناسونیک محصولی فراتر از ترکیب یک یخچال کوچک و جاروبرقی رباتیک بوده، و می تواند با استفاده از سنسور عمق سنج و فناوری «LIDAR» خود منزل کاربر را اسکن کرده و به صورت خودکار مسیریابی کند.

ایده یخچال متحرک برای کمک به سالمندان و افراد کم توان ارائه شده است

ایده اصلی پاناسونیک برای ارائه طرح مفهومی مورد بحث، کمک به سالمندان و افراد ناتوان از حرکت بوده تا نیاز به رفت و آمدهای مکرر در خانه را کاهش دهد. شرکت ژاپنی همچنین امکان اضافه کردن محفظه مخصوص برای انتقال غذاهای گرم را نیز مورد بررسی قرار داده تا محصول جدید بتواند وعده های غذایی را نیز به راحتی در اختیار کاربران قرار دهد.

گفتنی است یخچال متحرک و جمع و جور پاناسونیک که با فرمان صوتی به سوی کاربر می رود، هنوز در مراحل اولیه توسعه بوده و کمپانی در صورت دریافت بازخورد مناسب آن را تولید خواهد کرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato