همه چیز درباره آیفون 13
تمام موبایل ها تا سال 2020 به حسگرهای بیومتریک مجهز خواهند شد

تمام موبایل ها تا سال 2020 به حسگرهای بیومتریک مجهز خواهند شد

یکی از مهمترین ویژگی های آیفون X که توجه اکثر کاربران و تحلیلگران را به خود جلب کرد، قابلیت Face ID بود که با سنسورهای عمق سنج خود چهره کاربر را شناسایی کرده و با استفاده از آن قفل موبایل را باز می کند.

قابلیت Face ID موجی از نگرانی بابت نقض حریم خصوصی را به وجود آورده است

فناوری مورد بحث موجب بروز نگرانی هایی در زمینه حریم خصوصی شده، که البته چند سال قبل با معرفی اسکنر اثر انگشت نیز شاهد نگرانی های مشابهی بودیم. اما این بار حتی «ال فرانکن» سرپرست کمیته حریم خصوصی سنای آمریکا نیز نسبت به تکنولوژی اپل واکنش نشان داده و از شرکت مذکور خواسته درباره نحوه عملکرد سیستم و حفاظت از اطلاعات کاربران توضیح دهد.

با این حال بر اساس نتایج پژوهش مؤسسه «Acuity»، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰ میلادی تمام موبایل ها، تبلت ها و ابزارهای پوشیدنی حداقل به یک حسگر بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره، ضربان قلب،...) مجهز شوند.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارش دیگری از مؤسسه مورد اشاره، ارزش بازار فناوری های بیومتریک شامل سخت افزار، نرم افزار و تراکنش های مربوطه از ۶.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، به ۵۰.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید که نشان دهنده افزایش چشمگیر حضور تکنولوژی مورد بحث در زندگی روزمره خواهد بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato