آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در صدر فهرست برترین دوربین های موبایل DxOMark

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در صدر فهرست برترین دوربین های موبایل DxOMark

فروش رسمی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس از پنجشنبه آغاز شده و وبسایت «DxOMark» نیز به عنوان یکی از معتبرترین مراجع آزمون کیفیت دوربین، این محصولات را مورد بررسی قرار داده که نتیجه آن تصاحب صدر جدول توسط موبایل های جدید اپل بوده است.

در واقع آیفون 8 پلاس و آیفون 8 موفق شدند به ترتیب با کسب نمرات 94 و 92، رتبه های اول و دوم لیست DxOMark را به خود اختصاص دهند و جای گوگل پیکسل و HTC U11 را (با نمره مشابه 90) بگیرند.

البته نمرات مورد اشاره ترکیبی از امتیاز عکاسی و فیلمبرداری بوده که آیفون 8 پلاس توانسته با کسب نمره 96 در بخش عکاسی، با اختلاف نسبت به رقبا بهترین گزینه برای ثبت عکس باشد اما در زمینه فیلمبرداری، با امتیاز 89 در پس U11 با نمره 91 قرار خواهد گرفت.

آیفون 8 پلاس تصاویر پرتره و HDR با کیفیتی را ثبت می‌کند

موبایل مورد بحث یکی از بهترین دیوایس ها برای عکاسی پرتره بوده و به لطف نرم افزار پیشرفته خود، تصاویر HDR با کیفیتی را ثبت می کند. در ضمن نمره 89 در بخش فیلمبرداری به هیچ عنوان نشانه ضعف آیفون 8 پلاس نیست، و این دستگاه از لرزشگیر فوق العاده ای برای ضبط ویدیو بهره مند بوده و رنگ ها را به خوبی رندر می کند.

از سوی دیگر اما آیفون 8 پلاس در محیط های کم نور با حضور رنگ های ناخواسته و در نور مصنوعی، با نویز و عدم فوکوس صحیح مواجه است. همچنین در ویدیو های مربوط به محیط های کم نور نیز نویزهایی مشاهده می شود که البته موارد مذکور، بسیار جزئی بوده و در نتیجه نهایی تست تأثیر اندکی داشته اند.

آیفون 8 هم به عنوان ارزان ترین تلفن اپل در سال 2017، از شرایط خوبی برخوردار بوده و بهترین دوربین موبایل با لنز واحد را در اختیار دارد. این محصول در واقع از سنسور اصلی ماژول دوگانه آیفون 8 پلاس بهره می برد که حسگر جانبی در تلفن بزرگتر، موجب برتری هایی در زمینه زوم و حالت «Bokeh» شده است.

گفتنی است همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید، محصولات جدید اپل در بعضی بخش ها نسبت به یکدیگر برتری هایی دارند که البته باید منتظر بود و دید موبایل گران قیمت کمپانی ساکن کوپرتینو یعنی آیفون 10، چه عملکردی در تست DxOMark خواهد داشت.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.