مدیر ستاد کارکنان کاخ سفید برای ماه ها از موبایلی هک شده استفاده می کرده است

مدیر ستاد کارکنان کاخ سفید برای ماه ها از موبایلی هک شده استفاده می کرده است

برای ماه های متوالی، مدیر ستاد کارکنان کاخ سفید، جان کِلی مشغول استفاده از موبایلی بوده که هکرها به آن دسترسی داشته اند. این رخنه امنیتی زمانی کشف شد که کلی در تابستان اخیر، گلیچ هایی در عملکرد را به پشتیبانی فنی کاخ سفید اطلاع داد. هنوز مشخص نیست که این هک چه زمانی آغاز شده است، با این همه، گلیچ ها برای ماه ها نمایان بوده اند.

نکته مهم اینست که موبایلِ در معرض خطر قرار گفته، دیوایس شخصی کلی بوده است و یکی از موبایل های امنی نبوده که معمولاً از طرف دولت در اختیار کارکنان قرار می گیرد. کاخ سفید در بیانیه ای به خبرگزاری Politico گفته است که کلی پس از پیوستن به دولت ترامپ، به ندرت از این دستگاه استفاده کرده است؛ با این همه احتمال دارد که همین استفاده هر از چندگاهی، اطلاعاتی حساس درباره دولت را در اختیار حمله کنندگان قرار داده باشد.

این موضوع یکبار دیگر نشان می دهد که مقامات رده بالای دولتی تا چه حد هنگام استفاده از دیوایس های معمولی مصرف کنندگان در معرض خطر هستند؛ مشکلی که پیشتر و در ابتدای تشکیل دولت جدید ایالات متحده نیز گریبان گیر ترامپ شده بود.

برای چند هفته پس از برگزاری مراسم تحلیف، دونالد ترامپ مشغول ارسال توییت از یک موبایل گلکسی اس ۳ بود؛ دستگاهی که برای بیش از یک سال، به روزرسانی نرم افزاری تازه ای دریافت نکرده بود. مشخص نیست که این موبایل هیچوقت به خطر افتاد یا خیر، اما قطعاً می توانست هدفی ترغیب کننده برای سازمان های امنیتی خارجی باشد. متا دیتای توییتر نشان می دهد که ترامپ برای ارسال توییت های جدیدترش، از استفاده از این موبایل دست کشیده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato