ساعت هوشمند خورشیدی LunaR وعده پایان دغدغه شارژ را می دهد

ساعت هوشمند خورشیدی LunaR وعده پایان دغدغه شارژ را می دهد

ساعت های هوشمند به لطف امکانات جدیدی از جمله ارتباط دیتای بی سیم، روز به روز در حال فراگیر تر شدن هستند. ولی یک از مشکلاتی که هنوز در این ساعت ها حل نشده، عمر باتری کوتاه و نیاز دائمی آنها به شارژ است. حالا ساعت خورشیدی تازه معرفی شده لونار وعده حل این مشکل را می دهد.

از نام این ساعت به نظر می رسد ربطی به کره ماه داشته باشد، ولی در واقع فعالیت آن به خورشید وابسته است و از طریق دریافت نور توسط سلول خورشیدی قرار گرفته در زیر صفحه نمایش، شارژ می شود و خوشبختانه این امکان حتی از طریق نور مصنوعی فضای داخلی اتاق نیز ممکن است.

LunaR امکان نمایش ساعت دو منطقه زمانی متفاوت را دارد و می تواند وضعیت خواب و فعالیت های جسمانی کاربر را پایش نماید. همچنین قابلیت نمایش زمان طلوع و غروب آفتاب و اعلان های تلفن همراه کاربر را فراهم می آورد.

به ادعای شرکت سازنده، طراحی لونار نیز به گونه ای است که علاقه مندان به ساعت های کلاسیک را نیز راضی خواهد کرد و در عین حال در مقابل نفوذ آب تا فشار ۵ اتمسفر نیز مقاوم است.

لونار تنها با یک ساعت قرار گیری در نور مستقیم خورشید برای یک شبانه روز کار خواهد کرد

شرکت سازنده این ساعت هوشمند می گوید که برای کارکرد بدون وقفه، لونار باید حداقل ۱ ساعت در روز در معرض نور خورشید باشد. لازم به ذکر است که امکان شارژ باتری ۱۱۰ میلی آمپر ساعتی آن از طریق کابل نیز فراهم شده است تا در صورت عدم دسترسی کافی به نور نیز بتوان از آن استفاده کرد. البته دوام بالای باتری به قیمت از دست رفتن برخی از قابلیت های موجود در ساعت های هوشمند دیگر تمام شده است که از جمله می توان به دستیار هوشمند یا پاسخ به پیام ها اشاره کرد.

لونار اکنون در سایت جمع سپاری کیک استارتر به دنبال تأمین سرمایه اولیه ۵۰ هزار دلاری است و البته تاکنون از این مقدار نیز فراتر رفته و به رقم ۱۸۷ هزار دلار رسیده! خرید آن برای مشتریان اولیه ۱۳۸ دلار هزینه در بر خواهد داشت؛ در حالی که پس از عرضه به بازار، قیمت آن ۲۳۹ دلار خواهد بود و انتظار می رود در آذر تا دی ماه سال جاری برای خریداران ارسال شود.

در ادامه می توانید ویدیوی معرفی این ساعت را مشاهده نمایید:

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato