مایکروسافت از دومین پروژه نیروگاه بادی خود در اروپا پرده برداشت

مایکروسافت از دومین پروژه نیروگاه بادی خود در اروپا پرده برداشت

مایکروسافت امروز اعلام کرد که قصد دارد دومین نیروگاه بادی اروپایی خود را در هلند و با توان ۱۸۰ مگاوات بنا کند.

البته تولید و نصب تمام توربین ها و بهره برداری از این مزرعه انرژی تجدید پذیر قرار است توسط کمپانی Vattenfall به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه تولید انرژی در اروپا انجام گیرد و مایکروسافت تنها خریدار تمام برق تولیدی آن خواهد بود.

انرژی تولیدی نیروگاه مورد بحث قرار است برق مورد نیاز دیتاسنتر بزرگ مایکروسافت در هلند را تامین نماید. این دیتا سنتر حکم هاب منطقه ای شرکت ردموندی برای ارائه خدمات پردازش ابری به مشتریان اروپایی، آسیای غربی و آفریقا را دارد. لازم به ذکر است که نیروگاه مورد اشاره در نزدیکی دیتاسنتر مایکروسافت بنا می شود و برق آن به صورت مستقیم در اختیار سرورها قرار می گیرد. مایکروسافت معتقد است که این بهینه ترین راه برای تامین انرژی مورد نیازش است.

شرکت ردموندی در بیانیه ای که به مناسبت آغاز علمیات اجرایی نیروگاه بادی Vattenfall منتشر کرده آورده است که سرمایه گذاری برای تامین انرژی از طریق احداث پروژه های محلی علاوه بر تامین ارزان تر انرژی می تواند فرصت های شغلی و اقتصادی جدیدی را نیز پیش رو ساکنین محلی قرار دهد.

لازم به ذکر است که کسب و کار خدمات ابری مایکروسافت حالا به یکی از منابع اصلی درآمدی این شرکت تبدیل شده، به نحوی که طبق آخرین گزارش مالی این شرکت بیش از ۱۶ میلیارد دلار از درآمدهای کمپانی در سه ماهه گذشته از این طریق حاصل شده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato