پیشنهاد مدیر عامل مایکروسافت به خبرنگاران: به جای آیپد پرو یک کامپیوتر واقعی بخرید

پیشنهاد مدیر عامل مایکروسافت به خبرنگاران: به جای آیپد پرو یک کامپیوتر واقعی بخرید

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت که اخیراً به سرزمین مادری خود، هندوستان سفر کرده بود، در هنگام روبرو شدن با دو روزنامه نگار، اظهار نظرات جالبی را مطرح کرد.

او در مواجه شدن با این دو نفر که آیپد در دست داشتند، به یکی از آنها گفت:

«دوست من، تو باید یک کامپیوتر واقعی بخری»

لازم است یادآوری کنیم که نادلا پیشتر در مورد آیپد پرو اظهار نظرات جالبی را مطرح کرده بود. او گفته بود: اپل در طراحی آیپد پرو، از سرفس پرو مایکروسافت کپی کرده. پس از این اظهار نظر، «رایان گاوین» (Ryan Gavin) مدیر ارشد بخش سرفس این گفته نادلا را تکمیل کرد و افزود: آیپد پرو حاصل کپی کاری اپل از محصول ۲ در ۱ مایکروسافت است.

این دو محصول اپل و مایکروسافت شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند. هر دو نمایشگر های لمسی دارند که می توانند با قلم های ویژه خود کار کنند؛ همچنین هر دو، قابلیت استفاده از کیبورد های قابل جدا شدن را دارند. از سوی دیگر تفاوت های عمده ای در سیستم عامل دارند؛ مایکروسافت از ویندوز ۱۰ پرو بهره می برد که در اصل برای کامپیوتر های شخصی طراحی شده؛ ولی اپل در آیپد پرو از iOS بهره برده که در اصل سیستم عاملی برای موبایل ها است.

نادلا اعتقاد دارد که مایکروسافت، بر خلاف اپل، در واقع تولید کننده ابزار هایی برای سایر سازندگان است و فناوری هایی را توسعه می دهد که دیگران می توانند برای ساخت محصولات خود از آنها بهره ببرند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato