تروجان اندرویدی که جیب کاربر را خالی کرده و به موبایل آسیب فیزیکی می زند

تروجان اندرویدی که جیب کاربر را خالی کرده و به موبایل آسیب فیزیکی می زند

از زمان معرفی بیت کوین حدود هشت سال می گذرد و طی سال های اخیرا قیمت آن روندی صعودی را طی کرده تا جایی که بهای هر واحد از آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ هزار درصد افزایش پیدا کرده است.

رشد چشمگیر قیمت بیت کوین به افزایش بهای ارزهای دیجیتالی دیگر از قبیل اتریوم، دش و مونرو منجر شده است.

محبوبیت روزافزون این ارزها توجه هکرها را هم به این زمینه جلب کرده و آنها سعی دارند با استفاده از اسکریپت های آلوده و ابزارهای از قبیل «Coinhive» که بر اساس کدهای جاوا اسکریت طراحی شده، از منابع سخت افزاری سیستم های کاربران سوء استفاده کنند.بیت کویناز آنجایی که بسیاری از آنتی ویروس های نصب روی شده روی کامپیوتر این بد افزارها را شناسایی می کنند، حالا هکرها به استفاده از تروجان های اندروید روی آورده اند.

کمپانی «کسپرسکی» اخیرا گزارش مفصلی را درباره تروجانی به نام «Loapi» را منتشر کرده که علاوه بر تحمیل بار سنگین بر سخت افزار موبایل برای استخراج ارزهای مجازی تبلیغات گسترده ای را روی موبایل نمایش داده و با ارسال پیامک کاربر را در سرویس های ارزش افزوده هزینه بر مشترک می سازد.

بر اساس این گزارش عملکرد این تروجان اندروید تاکنون مشابهی نداشته است. این بدافزار پس از نصب بر روی موبایل مدیریت آن را در اختیار می گیرد و اگر کاربر تلاش کند مدیریت را از Loapi پس بگیرد صفحه قفل می شود.

بدترین قسمت ماجرا میزان باری است که این تروجان هنگام استخراج ارز مجازی به دستگاه وارد می کند. میزان پردازش در این مورد به قدری افزایش پیدا می کند که باتری به شدت داغ شده و در معرض انفجار قرار می گیرد.ویروس اندرویددر آزمایشی که کسپرسکی انجام داده باتری یک موبایل آلوده به این تروجان پس از ۴۸ ساعت متورم شده و سوخته است. علاوه بر این قاب موبایل هم آسیب دیده است.

از طرف دیگر Loapi از قابلیت دانلود ماژول های جدید برخوردار است و می تواند استراتژی های خود را مطابق با نظر طراحان آن تغییر دهد.

برای محافظت از دستگاه خود در برابر چنین حملاتی بهتر است اپلیکیشن ها را از منابع معتبر دانلود کرده و از آنتی ویروس استفاده کنید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato