آیا توسعه موبایل جی 7 به دلیل ناکامی واحد موبایل ال جی متوقف شده است؟

آیا توسعه موبایل جی 7 به دلیل ناکامی واحد موبایل ال جی متوقف شده است؟

بر اساس اعلام منبع ناشناسی از داخل کمپانی ال جی، دستوراتی برای توقف توسعه موبایل پرچمدار آتی این کمپانی، یعنی جی ۷ از سوی «جو سئونگ-جین» نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل این شرکت صادر شده و قرار است این موبایل از ابتدا مجدداً طراحی شود. همچنین با توجه به ضررهای متوالی بخش موبایل این کمپانی، اعلام شده که استراتژی های متفاوتی در زمینه بخش موبایل در راه خواهد بود که این مسئله موجب می شود عرضه موبایل های پرچمدار این کمپانی در دوره های طولانی تری محقق شود.

در حالی که رویداد CES سال ۲۰۱۸ را پشت سر گذاشتیم، وضعیت بخش موبایل کمپانی ال جی بیش از هر زمان دیگری مبهم به نظر می رسد. این شرکت در سال های اخیر به مرور میزان زیادی از سهم بازار فروش موبایل را از دست داده است.

به گفته منبعی که درخواست کرده ناشناس بماند، مدیر عامل ال جی از تیم کسب و کار بخش ارتباطات موبایل این شرکت درخواست کرده که توسعه تلفن هوشمند جی ۷ را متوقف کنند و به دنبال طراحی مجدد آن از صفر باشند. به گفته این منبع، این دستور بلافاصله بعد از بیانیه مدیر عامل ال جی در رویداد CES 2018 به طور رسمی به کمپانی اعلام شده است.

به گفته این منبع ناشناس انتظار می رود تلفن هوشمند پرچمدار آتی این کمپانی در اواخر ماه فوریه (بهمن تا اسفند ماه سال جاری) رونمایی می شود و در ماه مارس (اسفند سال جاری تا فرروردین سال ۹۷) روانه بازار گردد.

در رویداد CES 2018 «جو» اعلام کرد که تغییرات اساسی در بخش زیان ده موبایل این کمپانی انجام می شود. او گفته بود:

«ما زمانی از تلفن های هوشمند جدید رونمایی می کنیم که نیاز باشد. ولی ما به دلیل اینکه بقیه رقبا [تلفن های هوشمند خود را] عرضه می کنند، [از موبایل های خود] رونمایی نمی کنیم».

به گفته این مدیر عامل، او تصمیم گرفته مدل های فعلی موبایل های این کمپانی را برای مدت طولانی تری در بازار نگه دارد، به عبارت دیگر می توان گفت زمان عرضه موبایل های پرچمدار این کمپانی طولانی تر خواهد شد. البته او اشاره کرده که ممکن است نام برند تلفن های هوشمند این کمپانی نیز  عوض شود.همچنین «جو» اعلام نموده که به دنبال استراتژی های بازاریابی جدید برای عرضه هستند.

در حالی که این کمپانی در زمینه ارائه لوازم خانگی خوب عمل می کند، ولی در بخش تلفن های هوشمند خود نتوانسته موفق ظاهر شود. تحت مدیریت قبلی این کمپانی، «جونو چو»، بخش تلفن های هوشمند ال جی با کسری بودجه مواجه شده بود و به میزان ۲۱۹ میلیون دلار در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷ از دست داده بود. بر اساس تخمین های مسئولین این کمپانی جی ۷ نیز نمی تواند به فروش فوق العاده ای دست پیدا کند.

بنا بر گمانه زنی های پیشین موبایل پرچمدار آتی این کمپانی دارای نسبت نمایشگر ۱۸ به ۹ خواهد بود. همچنین دوربین جلویی دوگانه برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato