قابلیت نسخه 58 فایرفاکس کوانتوم: حفاظت در برابر ردیابی در تمام محیط مرورگر

قابلیت نسخه 58 فایرفاکس کوانتوم: حفاظت در برابر ردیابی در تمام محیط مرورگر

موزیلا در آبان ماه مرورگر فایرفاکس کوانتوم را بالاخره از فاز بتا خارج کرد و برای عموم منتشر نمود. حالا با به روز رسانی نسخه 58 که به تازگی عرضه شده، امکان محافظت از کاربران در برابر ردیابی به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته در محیط عادی مرورگر فراهم شده است.

لازم است اشاره کنیم که موزیلا با ارائه قابلیت محافظت در برابر ردیابی ( tracking protection) روی مرورگر خود در سال 2015، یکی از اولین کمپانی هایی بود که این امکان را به کاربرانش ارائه داد. هنگامی که این قابلیت فعال شود، تبلیغات، ردیاب های ویژه سایت ها برای تحلیل داده و نیز کلیدهای اشتراک محتوا در سایت های شبکه های اجتماعی که رفتارهای کاربران را تحت نظر می گرفتند، مسدود می شدند.

البته پیش از این برای استفاده از این قابلیت باید از گزینه «Private Browsing» (مرورگری محرمانه) استفاده می کردید، ولی حالا می توان با فعال کردن Tracking Protection در محیط عادی مرورگر نیز از آن استفاده کرد. برای فعال کردن این امکان می توانید به روش زیر عمل کنید:

  • منوی مرورگر را از گوشه بالا و سمت راست صفحه باز کنید.
  • گزینه «Options» را انتخاب نمایید.
  • از منوی سمت چپ گزینه «Privacy and Security» را انتخاب کنید.
  • در نهایت از بین گزینه های بخش «Tracking Protection» اولین مورد یعنی «Always» را انتخاب نمایید.

البته توجه داشته باشید که موزیلا اعلام نموده در صورتی که این قابلیت فعال شود، باز شدن سایت ها کمی بیشتر طول می کشد.

موزیلا در زمان عرضه مرورگر فایرفاکس کوانتوم ادعا کرده بود این مرورگر نسبت به فایرفاکس قدیمی دو برابر سرعت بیشتری دارد و با این حساب سریع ترین مرورگری است که تا به حال برای مشتریان خود منتشر کرده. این مرورگر که با استقبال خوب کاربران مواجه شد، در آزمایش ها نیز توانست رقیب دیرینه خود، مرورگر کروم را شکست دهد و  پیشتر کمپانی سازنده قول افزایش بیش از پیش سرعت در نسخه 58 را داده بود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.