گوگل پلی با پشت سر گذاشتن اپ استور، رکورد دانلود اپلیکیشن را شکست

گوگل پلی با پشت سر گذاشتن اپ استور، رکورد دانلود اپلیکیشن را شکست

با توجه به گزارشات به دست آمده از سوی وب سایت App Annie، به لطف کاربران اندرویدی کشورهای هند، اندونزی و برزیل فروشگاه گوگل پلی موفق شد رکورد دانلود ۱۹ میلیارد اپلیکیشن را در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ برای خود به ثبت برساند، رقمی که ۱۴۵ درصد بیشتر از اپ استور در مدت زمان مشابه بوده است.

گزارش App Annie شامل بروزرسانی اپ ها و برنامه هایی که دوباره نصب شده اند نیست

در این میان دسته بندی های «اقتصاد» (Finance)، «بازی ها» (Games) و «شخصی سازی» (Personalization) بیشترین رشد سالیانه را در فروشگاه گوگل پلی داشته اند. در اپ استور نیز این اپلیکیشن های «خرید» (Shopping) و «اقتصاد» بودند که نسبت به پارسال با استقبال بیشتر کاربران مواجه شدند.

البته هر چند اندروید از لحاظ تعداد دانلود اپلیکیشن ها توانست iOS را کنار بزند ولی هنوز هم کاربران iOS بیشترین هزینه را برای اپلیکیشن ها می کنند. گزارش نشان می دهد که در فاصله میان ماه اکتبر تا دسامبر، دارندگان آی دیوایس ها ۹۵ درصد بیشتر از کاربران اندرویدی هزینه صرف اپلیکیشن ها کرده اند.

رکوردشکنی گوگل پلی
با ۱۹ میلیارد دانلود، گوگل پلی بهترین سه ماهه عمر خود را از لحاظ تعداد دانلود اپلیکیشن سپری کرد.

آن ها ۱۱.۵ میلیارد دلار پول برای اپلیکیشن ها داده اند که در این بین، ایالات متحده بیشترین رشد را نسبت به گذشته داشته است. از لحاظ تعداد اپلیکیشن های نصب شده روی اسمارت فون ها نیز ژاپنی ها و چینی ها با اختلاف جلو هستند؛ به صورت میانگین و در مجموع دو کشور، هر فرد در دوازده ماه سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰۰ اپ روی موبایلش داشته است.

از دیگر بخش های جالب گزارش می توان به علاقه زیاد چینی ها در استفاده از اپ های اندرویدی اشاره کرد. در سه ماهه پایانی سال گذشته، کاربران اندرویدی این کشور ۲۰۰ میلیارد ساعت را صرف اپلیکیشن ها کرده اند. برای درک بهتر این موضوع بد نیست بدانید در رتبه دوم کشور هند با ۵۰ میلیارد ساعت قرار دارد.

گوگل پلی
اگرچه چینی ها و ژاپنی ها رکورد بیشترین اپلیکیشن های نصب شده در کل ۲۰۱۷ را در اختیار دارند ولی رکورد استفاده از چند اپلیکیشن را کاربران هند به ثبت رسانده اند. آن ها از حدود ۷۵ اپ نصب شده خود، ۴۰ برنامه را استفاده کردند.

در مجموع اپلیکیشن های دانلود شده از اپ استور و گوگل پلی، رکورد ۲۷ میلیون اپ در سه ماهه پایانی ۲۰۱۷ به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۷ نیز بیشترین اپلیکیشن های دانلود شده در ایالات متحده Pandora ،Netflix ،Tinder و YouTube بودند.

در بخش بازی ها هم نام Candy Crush Saga ،Clash Royale ،Game of War: Fire Age ،Clash of Clans و Mobile Strike به عنوان پنج عنوان سودآور به چشم می خورد. جالب اینجاست پرداخت های درون برنامه ای همچنان سهم زیادی را در درآمد بازی ها دارند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato